Telefon garantiden 28 gündür gelmedi

Troll Face

Hectopat
Arkadaşlar 1 yıl önce 1000 TL'ye bir telefon almıştım. Telefonun ekranı bozuldu bizde aldığımız bayiye götürdük. Onlarda garantiye yollayacaklardı.
Sonra aradan 28 gün geçti (azami garanti süresi 20 iş günü). Ve bugün oraya gidip malın iadesini isteyecektik. Sonra adam bize aynen şöyle söyledi 'biz telefonu 15 gün geç gönderdik garantiye.' böyle bir şey olabilir mi sonuç olarak ben yetkili servise verdikten sonra 20 iş günü geçti. Adam hala üste çıkarak isterseniz 600 TL'ye satın alayım telefonu diyor ne yapmam lazım bu durumda?

Bana telefonun fatura bedelini ödemesi gerekmiyor mu?
Kendimi şu an dolandırılmış gibi hissediyorum. Babamla birlikte gittik. Lisede olduğum için.

kaynak:Garantili Ürünlerde Tamir Süresi ve Tüketicinin Hakları | SelfHukuk

Arkadaşlar 1 yıl önce 1000 TL'ye bir telefon almıştım. Telefonun ekranı bozuldu bizde aldığımız bayiye götürdük. Onlarda garantiye yollayacaklardı.
Sonra aradan 28 gün geçti (azami garanti süresi 20 iş günü). Ve bugün oraya gidip malın iadesini isteyecektik. Sonra adam bize aynen şöyle söyledi 'biz telefonu 15 gün geç gönderdik garantiye.' böyle bir şey olabilir mi sonuç olarak ben yetkili servise verdikten sonra 20 iş günü geçti. Adam hala üste çıkarak isterseniz 600 TL'ye satın alayım telefonu diyor ne yapmam lazım bu durumda?

Bana telefonun fatura bedelini ödemesi gerekmiyor mu?
Kendimi şu an dolandırılmış gibi hissediyorum. Babamla birlikte gittik. Lisede olduğum için.

kaynak:Garantili Ürünlerde Tamir Süresi ve Tüketicinin Hakları | SelfHukuk
Telefonu niye servise kendin yollamıyorsun da gidip telefoncuya veriyorsun? babanın oğluna güvenmeyeceksin bu devirde hem de telefonculara ve bilgisayarcılara hiç güvenilmez.

Bence siz haklısınız hocam sonuçta 20 iş günü geçmiş, onlar zamanında gönderseydi.

Değil mi sanki marifetmiş gibi bizim hatamız diyorlar hata ise verecek parasını. Bir de utanmadan neredeyse yarı fiyatına satın alırım telefonu diyor.
Telefonu niye servise kendin yollamıyorsun da gidip telefoncuya veriyorsun? Babanın oğluna güvenmeyeceksin bu devirde hem de telefonculara ve bilgisayarcılara hiç güvenilmez.

Hocam telefon Hiking diye bir marka numarası yok hiçbir yerde ulaşılamıyor. Babamın tanıdığı dükkan sahibi bir de.

Bence siz haklısınız hocam sonuçta 20 iş günü geçmiş, onlar zamanında gönderseydi.

Olayın komik tarafı ise garanti elemanı hastaymış. O gelince yollamışlar. Kusura bakmasınlar da bu benim sorumluluğum değil.
HiKING Türkiye - İletişim burada iletişim adresleri var. Artık yapacak bir şey yok olan olmuş.

O zaman yapacak bir şey yok. Geçmiş olsun.

Hocam ama durumda haklı taraf ben değil miyim adam hala üste çıkıyor.

Olayın komik tarafı ise garanti elemanı hastaymış. O gelince yollamışlar. Kusura bakmasınlar da bu benim sorumluluğum değil.

Hocam ama durumda haklı taraf ben değil miyim adam hala üste çıkıyor.
Bu ülkede haklı haksız yok, hakkı yiyen ve hakkını alabilen var. Sen 100/1000 haklısın ama hakkını alacaksın başka yapacak bir şey yok.

Telefonu sizden alırken imzalı form vermesi gerekiyor diye biliyorum telefonu ne zaman teslim aldığına dair falan. O form ile dava açın telefonumu vermiyorlar diye. O formu almadıysanız soğuk su iyi gidebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı