Telefon gözü bozar mı?

Özel göz hastanesinde bende sormuştum bozmuyor dediler ama göz kuruluğu gibi sorunlar yapabiliyormuş.

Arkadaşlar ilk başta cevabı çok basit gibi gelse de çok karmaşık bir durum. Bozar diyen de var, bozmaz diyen de hatta dünya göz bozmaz diyor altta linki verdim, hangisi doğru kaynağıyla beraber atar mısınız?

Kaynak: Dünyagöz Hastanesi | 444 4 469 | 24 Saat Kesintisiz Hizmet
Çok aşırı, gecelerce gözü zorlayan işler yapılmadığı (eski çağlarda/yıllarda mum ışığında yazmak gibi) 20 yaşından sonra göz numarası oturur, kolay kolay bozulmaz.
O yüzden göz çizdirme ameliyatları için 20 yaşın geçmesini beklerler.

Ama 6-7 yaşlardan başlayarak gözlük takanlarda karanlıkta okumak, çok TV izlemek, çok ekran başında göz yorucu çalışmak/oynamak vs gözlerin bozulmasını hızlandırır.

Gözünüzü hangi yaşta olursa olsun dinlendirin. Kitap okurken, ekranlara bakarken 5-10 dk da bir başınızı kaldırıp düz renk duvara ya da daha iyisi pencereden uzaklara bakıp 1-2 dk dinlendirin.

Uyumanıza dikkat edin, gözlerin altı yorgunluktan karardıysa/kızardıysa hele, 1-2 gün yormadan dinlendirip düzelmesini bekleyin. Üst üste aşırı zorlarsanız, en başta örnek verdiğim gibi kalıcı şekilde bozarsınız.

Arkadaşlar ilk başta cevabı çok basit gibi gelse de çok karmaşık bir durum. Bozar diyen de var, bozmaz diyen de hatta dünya göz bozmaz diyor altta linki verdim, hangisi doğru kaynağıyla beraber atar mısınız?

Kaynak: Dünyagöz Hastanesi | 444 4 469 | 24 Saat Kesintisiz Hizmet
Bozuyor diyipte sizi bilinçlendirmez özel tedavi merkezleri.
Uygun olmayan bir yakınlıkta sabit ve parlak biryere bakmanız gözünüzü haşat eder haşat!

Geri
Yukarı