Telefon hafızası olarak kullanılan SD kart çıkarılırsa sorun olur mu?

Daha fazla  
SD kartı telefon hafizasi olarak bicimlendirdim. Şimdi SD kartı bicimlendirmeden cikarsam problem olur mu? Olursa ne gibi problemler yasarim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde hangi uygulama varsa geri takana kadar kullanamazsın sadece ama büyük bir sorun olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
SD kartları (hafıza kartları) aslında telefonun (Veya bu bir dijital kameraysa) 2. HDD'i (Yedek hafıza diski) gibi görev yapar. Telefon sisteminin kendi iç çalışmasında, asıl işletim sistemi mutlaka kendi iç hafızasında kayıtlı bulunduğundan, kendi işletim sisteminin fonksiyonel çalışmasında değil ancak SD kartla direk ilgili bir işlem (Resim, video, vb. ona direk kaydedilen verilere) bir erişim sağlanmadığı (Bu işlemler o anda yapılmadığı) sürece de bir problemi teşkil edemeyecektir.

Zaten bazen telefona bir kayıt yapılırken bir uyarıyla bu kayıt sırasında kayıt yerinin konumu bize bildirilebilir, örneğin şu anda çekilen fotoğrafı SD kartına mı kopyalıyorsunuz veya bu seçiminiz iç hafıza kartı mıdır yoksa harici (dış) hafıza (SD kartı) şeklinde mi olacaktır şeklinde bir bilgilendirme uyarısıyla bu telefonlardan size yapılabilir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Sd karti bawka cihaza takarsam oradaki resim ve b. Weylere ulasa bilirmiyim?
sd karti cikarip telefona format atarsam resim vb kaybolurmu?
Azeriyim yazim hatalarim affola.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı