Telefon için antivirüs önerisi

Hocam telefonu kendi ayarlarından sıfırla dedim bilgisayarı da kendi ayarlarından sıfırla dedim ama bilgisayarı sıfırladığımda yeni Windows indirmedim yani hala aynı Windows var bunları yaptım şu anda telefonda biri var mıdır?

Telefon temizlenmişdir, ama bilgisayara USB'den format atmak gerek.

Merhaba telefonumda RAT veya virüs olduğunu büyük ihtimalle algılayacak olan telefon için antivirüs önerirsiniz sevinirim.

Malwarebytes Güvenlik: Antivirus & Anti-Malware Windows 10 da bilgisayarda her virüsü buluyor telefonda da aynı performansı gösterir diye düşünüyorum.(ücretsiz)
Arkadaşında dediği gibi usb ile bilgisayara format atmanız lazım (yada bilgisayarcıya gidebilirsiniz)
Telefonuda ayarlardan sıfırladıysan için rahat değilse (başlık samsung ama xiaomide de çalışıyor general mobilede de androitlerin hepsinde

Samsung Galaxy telefonlara nasıl format atılır? - Hard Reset​

• Adım #1: Cihazı kapatın.
  • Adım #2: Güç butonu, home butonu ve ses açma butonuna aynı anda basarak cihazı açın.
  • Adım #3: Android Recovery ekranı açılacak.
  • Adım #4: Ses tuşlarını kullanarak Wipe data / Factory reset seçeneğinin üzerine gelin.
  • Adım #5: Güç butonuna basarak işlemi seçin.
  • Adım #6: Ses tuşlarını kullanarak Yes seçeneğine gelin ve güç butonu ile işlemi onaylayın.
  • Adım #7: İşlem tamamlandıktan sonra yeniden Android Recovery ekranı açılacak.
  • Adım #8: Buradan Reboot System Now seçeneğine dokunun.
    • Önemli dosyalarınızı yedeklediyseniz son adıma geçin.
  • Adım #9: Cihaz yeniden başlatılacak.
    Görsellere bakmak isterseniz Samsung Galaxy Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Son düzenleme:
İçi rahat değil gibi geldi daha üst katmandan reset attığı için daha güvenli.(ama her ikisinde de aynısı oluyor hemen hemen)

Hocam ben uzun süre rahat etmem maalesef ama aynı şey ise yap mıyim? Bir de Kaspersky ve Malwarebytes üzerinden telefonda tarama yapınca 30 sn tarayıp bir şey yok diyor sizce biri var mıdır ya da bir virüs var mıdır?

Hocam ben uzun süre rahat etmem maalesef ama aynı şey ise yap mıyim? Bir de Kaspersky ve Malwarebytes üzerinden telefonda tarama yapınca 30 sn tarayıp bir şey yok diyor sizce biri var mıdır ya da bir virüs var mıdır?

Temiz format attıysan virus gider her türlü sıkıntı çıkmaz gene de antivirus eksik etmemek gerek.

Geri
Yukarı