Telefon için nano cam vs temperli cam

Grafen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS 16 LAPTOP
AMD Ryzen 5 5600H
HP 88EE Anakart
Samsung 2x4 8 GB 3200 MHz
NVIDIA GeForce RTX 3060 80W
512 GB M.2 SSD
144 HZ 1 MS 16.1" IPS Ekran
Meslek
Öğrenci
Selam, ben yeni bir telefon alacağım. Ben telefonumu çok düşürmemden dolayı benim için en önemli detay düşmelerde, darbelerde vs. korumadır. Zariflik, ekranın tamamını kaplama, incelik gibi detaylar ikinci planda. Sizce nano cam mı Temperli cam mı daha sağlam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temperli cam daha kalındır. Nano ise daha ince. Şıklık açısından nano daha iyi. Ama sağlamlık benim için daha önemli diyorsanız temperli cam.

@Grafen hocam benim ekran koruyucuyu tam bilmiyorum Temperli galiba adam bir makineden telefon modeline göre çıkartıp öyle taktı. O ekran koruyucularda iz gibi şeyler oluyor yatay çizgiler şeklinde. Hatta bunun üstüne AMOLED yanığı sanıp bir sürü konu açmıştım. Sağlam oluyor eyvallahta görüntünün içine ediyor haberiniz olsun.

Temperli cam mat olan mı?
Ben temperli cam daha sağlam diye biliyorum, bir de buraya sormak istedim.
Nano cam ince olduğu için sana daha uygun. Birkaç gün önce yenilemek amacıyla ben de aldım.
Sağlamlık olarak aynılar mı?
@Grafen hocam benim ekran koruyucuyu tam bilmiyorum Temperli galiba adam bir makineden telefon modeline göre çıkartıp öyle taktı. O ekran koruyucularda iz gibi şeyler oluyor yatay çizgiler şeklinde. Hatta bunun üstüne AMOLED yanığı sanıp bir sürü konu açmıştım. Sağlam oluyor eyvallahta görüntünün içine ediyor haberiniz olsun.
Bilgilendirme için sağolun hocam. :)

Marka olarak herhangi bir öneriniz var mı? Bütçe 200'e kadar çıkabilir yeter ki kaliteli ve sağlam olsun.

Geri
Yukarı