Temperli Cam vs Nano Cam

• Konuyu başlatan Ctvxn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 8B
Diğerlerinden daha mı iyi? öyleyse nereden alabilirim?
Alınan bir ürün değil gidip uygulama yaptırmanız lazım. İstanbulda bir kaç alışveriş merkezi içerisinde yerleri var. Forum İstanbul, Aqua Florya, Historia, İstinye Park, Emaar, Zorlu olması lazım. Ankarada da Kızılay alışveriş merkezinde.

Telefona nano cam aldım, kendim yapıştırmayı denedim ama toz ve hava kabarcığı kaldı. Şimdi tekrar alacağım ama şu ana kadar hep temperli cam kullandım, bu ilk defa aldığım Nano cam oldu, ancak sanki darbe alınca kendine bir şey olmayacak ama telefonun camına zarar verecekmiş gibi bir hissiyatı var. Belki de ilk defa nano cam denediğimdendir. Markası Zore idi.
Hocak nano cam alma, ben kullandım hem pahalı hemde kalitesiz. Ne yönden kalitesi dicen, yapısı cam olmadığı için, temperliye göre biraz farklı o yüzden pek kalitesini sevmedim. Kullanıyorum aradan zaman geçti tabi, ekran yağlı gibi, hani terlersin, telefonla konuşursun ekranı yağlanır ya ayni o şekildi, teledon, siliyom geçmiyor. Sonra temperli cam aldım, taktım, herşey normale döndü, ekrana bakıyorum, görüntü bile daha güzep gelmeye başladı, o yağlı ekran gitti. Hocam hem daha ucuz, hem daha iyi, hocam internetten ucuza temperli cam alırsın, kırıldıkça değiştirirsin.

Hocak nano cam alma, ben kullandım hem pahalı hemde kalitesiz. Ne yönden kalitesi dicen, yapısı cam olmadığı için, temperliye göre biraz farklı o yüzden pek kalitesini sevmedim. Kullanıyorum aradan zaman geçti tabi, ekran yağlı gibi, hani terlersin, telefonla konuşursun ekranı yağlanır ya ayni o şekildi, teledon, siliyom geçmiyor. Sonra temperli cam aldım, taktım, herşey normale döndü, ekrana bakıyorum, görüntü bile daha güzep gelmeye başladı, o yağlı ekran gitti. Hocam hem daha ucuz, hem daha iyi, hocam internetten ucuza temperli cam alırsın, kırıldıkça değiştirirsin.
Kılıfla beraber kullanabileceğim bir temperli cam bulamadım hiçbiri boşluklu değil, nano camlar sadece ekranı kapatıyor yan taraftaki 1-2mm çerçeveleri kapatmadığından kılıfla rahat kullanabiliyorum yoksa atıyor kenarlardan.

Kılıfla beraber kullanabileceğim bir temperli cam bulamadım hiçbiri boşluklu değil, nano camlar sadece ekranı kapatıyor yan taraftaki 1-2mm çerçeveleri kapatmadığından kılıfla rahat kullanabiliyorum yoksa atıyor kenarlardan.
Biliyorum hocam o durumu, benim eski telefon vardı, Asus Zenfone 2, Temperli cam ekranın her yerini kaplıyordu, o yüzden kılıf takınca filmi kastırıyordu, film çıkıyordu. O yüzden bende yumuşak, slikon tarzı, kenarları fazla sıkı olmayan kılıf kullanıyordum, o sorunu öyle çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı