Telefon IMEI'sı sorgulandığında çalıntı IMEI yazıyor

Hasan Erikli

Hectopat
Yer
İzmir Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL i3-12100F 4.3GHz 4/8 Çekirdek İşlemci

ASUS PRIME H610M-E DDR4 Anakart

PALIT RTX 3060 Dual 12GB Ekran kartı

Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8) 3200 MHz

SHARKOON SHP650V2 650W 80+ EU Güç kaynağı

ADATA LEGEND 710 512GB M.2 2400-1000MB/s SSD
Meslek
Öğrenci
Telefonum Samsung M31s Hepsiburada üzerinden yaklaşık 2 yıl önce satın aldım. 2 IMEI var birisi malat yoluyla kaydedilen IMEI olarak geçerken öbürü çalıntı IMEI olarak geçiyor. Telefonumu satmak istiyorum 2. el olarak muhtemelen Hepsiburada veya diğer sitelere. Bu bir sorun mu bilmiyorum bayağı tedirgin oldum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki de sorun. Hatta sana SMS bile gelmiştir karakola teslim edin diye. Faturana ulaşıp BTK'yı ara ya da karakola git.

e-Devlet üzerinden yapılıyor. IMEI sorgulama yazarsan çıkıyor.

Hayır, yani arkadaş Google'a IMEI sorgu yazıp saçma sitelere girdi ise yanlış bilgi alabilir, e-Devlet'ten veya BTK'den teyit edin demek istedim ama sağ olun.

IMEI sorguyu nereden yaptınız acaba?

e-Devlet'ten yaptım.

Tabii ki de sorun. Hatta sana SMS bile gelmiştir karakola teslim edin diye. Faturana ulaşıp BTK'yı ara ya da karakola git.

e-Devlet üzerinden yapılıyor. IMEI sorgulama yazarsan çıkıyor.

Mesaj vs. ulaşmadı sadece ilk IMEI de böyle bir sorun var basım belaya girer mi? IMEI nasıl çalınıyor. Telefonu ikinci el telefon satın alan sitelere 2. IMEI kodu ile satsam sorun yaşar mıyım?
Çok soru sordum kusuruma bakmayın.

IMEI kopyalamaları yapılıyor kaçak telefonlara, senin IMEI başkasına kopyalamış olabilirler. Ya da telefonuna eski tuşlu telefonların IMEI'sini çakmışlardır 😂. Faturanla beraber emniyete başvur.

IMEI kopyalamaları yapılıyor kaçak telefonlara, senin IMEI başkasına kopyalamış olabilirler. Ya da telefonuna eski tuşlu telefonların IMEI'sini çakmışlardır 😂. Faturanla beraber emniyete başvur.

Telefonu ilk satın aldığımda sorun yoktu hocam IMEI'de sonradan oldu sanırım. Sıfır ve satıcı Hepsiburada idi çok garip.
Telefona başka telefon IMEI'si taksalardı model kısmında başka bir model yazardı sanırım kendi telefonum yazıyor.

Kullandığınız operatör üzerinden de sorgulama yapılıyor orada cihaz modeli vs söyleniyor. Burada artık kim klonladı ise onun marka modeli çıkar. Tabii hattın klonlanan IMEI de takılı olması gerek. Yerinizde olsam kapanan yuvaya hat takarım kullanırım 1 IMEI 2 telefonda olamayacağına göre uyarı gelecek artık kim klonladı ise onunkide kapanacak.
Şu an kullandığın SIM yuvasını kullanabilirsin sorun olmaz.
Hatta senin IMEI ben bile almış olabilirim😅😅 (!)

IMG_20240322_013439.jpg

Telefonu ilk satın aldığımda sorun yoktu hocam IMEI'de sonradan oldu sanırım. Sıfır ve satıcı Hepsiburada idi çok garip.
Telefona başka telefon IMEI'si taksalardı model kısmında başka bir model yazardı sanırım kendi telefonum yazıyor.

Yok orada yazmaz. e-Devlet üzerinden sorgulanınca gözükür.

Kullandığınız operatör üzerinden de sorgulama yapılıyor orada cihaz modeli vs söyleniyor. Burada artık kim klonladı ise onun marka modeli çıkar. Tabii hattın klonlanan IMEI de takılı olması gerek. Yerinizde olsam kapanan yuvaya hat takarım kullanırım 1 IMEI 2 telefonda olamayacağına göre uyarı gelecek artık kim klonladı ise onunkide kapanacak.
Şu an kullandığın SIM yuvasını kullanabilirsin sorun olmaz.
Hatta senin IMEI ben bile almış olabilirim😅😅 (!)

Eki Görüntüle 2147075

Yok orada yazmaz. e-Devlet üzerinden sorgulanınca gözükür.

Hocam telefonda SIM kart takılı değil boş şekilde kullanılıyor. SIM kart takmamı mı öneriyorsunuz? Ve ayrıca IMEI 1 sorunlu olduğu için 1.yuvaya takmam gerek doğru mudur?

Geri
Yukarı