Telefon interneti bilgisayara bağlandığında oluşan gecikme

MERMİLERRRRR

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayara daha önce takmadığım bir Ethernet kablosu taktığımda 1 2 saatliğine oyunu akıcı bir şekilde oynayabiliyorum mermiler lagsız bir şekilde adamlara işliyor fakat sonrasında 1 veya 2 saat ya da 1 gün sonra packet loss veya ping olmamasına rağmen laglı yani geç işliyo ya da hiç işlemiyo. Farklı internet markaları denedim ama sorun düzelmedi. Sonrasında sorunun altyapımda olduğunu düşünerek Superbox satın aldım fakat ne gariptir ki onda da aynı sorun devam etti. Daha sonra şarj kablosuyla telefonumun kendi mobil veri internetini bağladım 1 2 gün sonra aynı sorun yine yaşandı. Oynadığım oyun Valorant ama bu sorun denediğim tüm oyunlarda var. Bilgisayarın tanımadığı bir interneti bağladığımda birkaç saatliğine sorun ortadan kalkıyor veya 1 günlüğüne. Sizce sorun ne olabilir? Kafayı yiyeceğim. 1 yıldır uğraşıyorum evde 2 PC var ikisinde de aynı sorun var. Belli bir süre oyun oynayınca interneti bir şey kısıtlıyor sanırım ama ne gerçekten bilmiyorum format falan da attım asla düzelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı