Çözüldü Telefon İşlemcisine Overclock Mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Selamlar. Samsung Galaxy S10e telefona sahibim. Performans açısından hiçbir sıkıntım yok fazlasıyla yeterli ama aklıma takıldı. Bu mobil işlemcilere O.C yapmak mümkün mü?

Çözüm
Mümkün ama bildiğim kadarıyla ROM'a erişmek gerekiyor bunun için.
Yapanı hiç duymamıştım. Yapmak ne kadar mantıklı bilmiyorum.

Sonuçta Overclock için daha fazla voltaj gerekebilir ve buda daha az pil süresi demek.

Yapılıyor. Bunun için uygulamalar fakat telefonunuzun Root'lu olması gerekiyor.

Eskiden mümkündü, şimdi bir değişikliğe gidildi mi bilmiyorum. Ama ne olursa olsun, pek verimli ve uğraşmaya değecek bir şey değil. Hele ki S10e gibi zaten yeterince güçlü bir cihaz için pek mantıklı olmadığı gibi böyle pahalı bir cihazı da riske atmaya bence değmez.

Selamlar. Samsung Galaxy S10e telefona sahibim. Performans açısından hiçbir sıkıntım yok fazlasıyla yeterli ama aklıma takıldı. Bu mobil işlemcilere O.C yapmak mümkün mü?
Root yapılmış bir telefonda birkaç uygulama ile bu mümkün. Bir arkadaş eski bir telefonu 1.2GHz yerine 1.8GHz yapmıştı. Telefon 7 ay dayandı 😀

Root yapılmış bir telefonda birkaç uygulama ile bu mümkün. Bir arkadaş eski bir telefonu 1.2GHz yerine 1.8GHz yapmıştı. Telefon 7 ay dayandı 😀
Sonrasında cihaz overclock sebebiyle arıza verdi mi hocam?

Geri
Yukarı