Darboğazı overclock ile çözmek mümkün mü?

RomanthonyFPS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Otomotiv Yedek Parça - Ağır Vasıta
Öncelikle sistemimden bahsedeyim.
Anakart Aorus X570 Elite.
İşlemci 3600X.
Ekran kartı Sapphire RX 6700XT.
RAM 32 GB 3200 MHz RAM.
Monitör 1080p 240Hz.

Sorunum şu. İşlemci yetersiz geldiği için darboğaz oluyor. Bu darboğaz tam olarak çözmese de azaltacak öneriler arıyorum. İşlemciye overclock yapmak yeterli olacak mı? Ayrıca OC yapmayı da bilmiyorum ama yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC azaltır darboğazı. Ayrıyeten oyundaki çözünürlük %100 gibi ise artırarak örneğin %200 yaparak ekran kartına yükü kaydırabilirsiniz. Grafikleri de sona kökleyebilirsiniz. Çözünürlük dediğim resulation scale bu arada.

Öncelikle sistemimden bahsedeyim.
Anakart Aorus X570 Elite.
İşlemci 3600X.
Ekran kartı Sapphire RX 6700XT.
RAM 32 GB 3200 MHz RAM.
Monitör 1080p 240Hz.

Sorunum şu. İşlemci yetersiz geldiği için darboğaz oluyor. Bu darboğaz tam olarak çözmese de azaltacak öneriler arıyorum. İşlemciye overclock yapmak yeterli olacak mı? Ayrıca OC yapmayı da bilmiyorum ama yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

OC ile (eğer soğutmanız iyi ise) darboğazı azaltabilirsiniz, Ryzen 5 3600 işlemciyi 4.1 GHz değerinde çalıştırıyorum 6600 XT ekran kartı için. Yapmayı bilmiyorsanız hemen bulaşmayın derim, önce öğrenin mantığını ondan sonra (dediğim gibi soğutma el verirse) yapabilirsiniz.

OC ile (eğer soğutmanız iyi ise) darboğazı azaltabilirsiniz, Ryzen 5 3600 işlemciyi 4.1 GHz değerinde çalıştırıyorum 6600 XT ekran kartı için. Yapmayı bilmiyorsanız hemen bulaşmayın derim, önce öğrenin mantığını ondan sonra (dediğim gibi soğutma el verirse) yapabilirsiniz.

Raijintek orcus 240mm sıvı soğutma var. Çift pompalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı