Telefon kamerası vs aksiyon kamerası

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Instagram'a elimdeki imkanlarla reels videoları atmak istiyorum. Video kalitesi konusunda en önemli kısım kameranın ne kadar iyi olduğu. Bu konuda kendi cep telefonum var lakin 1000 TL kadar aksiyon kamerası alacak bir bütçem de var. Bazı aksiyon kameraları 4K çekim yapabildiği yazılıyor satış kısmında. Sizce video kalite konusunda hangisi bana daha faydalı olur cep telefonumu yoksa aksiyon kamerası mı?

Hocam şöyle bir şey var. Instagram ayrım yapıyor. Gidip 15k verip S21 Ultra da alsanız kaliteli fotoğraf atamazsınız. Ama iPhone varsa gerisini boş ver in. Çekin telefonla atın gitsin.

Çok saçma.
Bir de telefon ile çekilen görüntülerde dikey bir görüntü ortaya çıkıyor yani aksiyon kamerası edit kısmında görüntü kaybı yaşatır mı bana?

O kadarını bilmiyorum hocam. 2019'un başında bir aksiyon kamerası almıştım 150 TL'ye 4K. Günlerce kurcaladım. Her 6 ayda bir dolaptan çıkarır birkaç gün kurcalarım. Önceden küçükken YouTuber'lık hevesim vardı. O zaman almıştım. Ama hiç ciddi bir şekilde kullanmadım. Edit önceden yapardım ama şu an ilgilenmediğim için bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı