Telefon kapalıyken çok fazla şarj yiyor

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar telefonumu geceleri alarm için baş ucumda bırakıyorum. Evvelsi gece %100 olan şarjım sabah alarma uyandığımda %88'di. Pil kullanımını etkileyen uygulamaları kaldırıp bu sabah tekrar denedim ama yine aynıydı sadece %92'ye düşmüştü. Bu neden oluyor sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar telefonumu geceleri alarm için baş ucumda bırakıyorum. Evvelsi gece %100 olan şarjım sabah alarma uyandığımda %88'di. Pil kullanımını etkileyen uygulamaları kaldırıp bu sabah tekrar denedim ama yine aynıydı sadece %92'ye düşmüştü. Bu neden oluyor sizce?
Arka plan da çalışan uygulamaların izinlerini kaldıracaksınız.
Kullanmadığınız uygulamaların uyku moduna alınması için olan ayarı aktif hale getireceksiniz.

Android telefonların hepsinde var bu olay. Hiç gitmemesini, sağlayacağın hiçbir koşulda bekleyemezsin. Sadece Apple telefonlarda, pil sağlığı normalse geceleri şarja takmasan dahi arka planda açık uygulama ya da hizmet (Wi-Fi, Bluetooth vs.) Yoksa aynı şarjı bulman beklenir.

Son düzenleme:
Bataryadan da olabilir benim telefonun şarjı %0 oluyor telefonu kapatıp açınca %7 %4 artıyor. 😁

Samsung kullanıcısıyım çok sık yaşıyorum genellikle olur böyle durumlar.

Android telefonların hepsinde var bu olay. Hiç gitmemesini, sağlayacağın hiçbir koşulda bekleyemezsin. Sadece Apple telefonlarda, pil sağlığı normalse geceleri şarja takmasan dahi arka planda açık uygulama ya da hizmet (Wi-Fi, Bluetooth vs.) Yoksa aynı şarjı bulman beklenir.

Aynen, android telefonlarda illaki her şeyi kapatsanda 1-2 bataryadan yiyor.Bu anormal durum değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı