Telefon kapandı ve çalışmıyor

ibo90p

Kilopat
Herkese merhaba, telefonumun şarjı azalmıştı ve bataryası da biraz eskidiği için bir anda kapanıyordu. Bugün yine bir anda kapandı ve tekrar açılmıyor. ROM'un resmi geliyor dönüyor dönüyor titriyor, ROM'un resmi dönmeye devam ediyor, yine arada titriyor ama açılmıyor. Telefonum rootlu ve TWRP yüklü olduğu için dosyalarımdan yana kaygım yok, kaygım sadece WhatsApp mesajları ve SMS'ler. TWRP'ye girebiliyorum. Dalvik ve Cache'i temizledim ama değişen bir şey olmadı. WhatsApp mesajlarım gitmesin istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Burda sadece dosya olarak kalıyor değil mi? Uygulama geri gelmiyor yani sanırsam. Ben de whatsappı yeniden kurarken geri yükle diyeceğim galiba yerel yedekten ve Whatsapp mesajları gelecek, peki SMS‘lerim hakkında bilginiz var mı?

Uygulamaların verileriyle birlikte yedeklerini alıp Rom yükleyip, sonra uygulamaları ve verilerini olduğu gibi geri getirme tarzı bir şeyler mümkün değil mi?
TWRP ile yedek alma konusunda pek tecrübeli değilim fakat `/data`, `/system` gibi bölümlerin yedeğini alabiliyor olman gerekiyor, internal storage'in yedeği alınıyor mu bilmiyorum ama `adb pull /sdcard .` ile o bölümü komple çekebilirsiniz. Dediğim gibi system, cache ve dalvik wipe'layip rom'u flashlarsaniz hiçbir veri kaybına uğramazsınız. Siz en iyisi tüm yedeklerinizi alıp dediğim metodu uygulayın, eğer işler ters giderse yedekten restore edebileceğinize emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı