Telefon kategorisinde yanlış yönlendirme yapan fanboy kullanıcı

647624518

Hectopat
Makaleler
8
Hakkında konuşacağım kişiyi forumda sıklıkla zaman geçiren kişilerdenseniz büyük bir olasılıkla bilirsiniz.

Bahsettiğim kişi foruma üye olduğu tarihten beri sanki Dünya'da sadece tek bir telefon varmış gibi hep aynı cihazı önerip başka cihazları alakasız bir şekilde yerin dibine sokuyor. Önerdiği telefonun sorunlu olduğu iddia edilince etmedik laf bırakmayan ve kullanıcıları yanlış yönlendirmeye devam eden birisi.

Mesela daha belki de eline bile almamış bir telefonu övüp, eline almamış bir telefonu yerin dibine sokması gibi.

İlgili kişinin arama kısmına Realme 7 yazsak 8 sayfalık sonuç çıkıyor, gelin kendiniz görün.

realme.PNG

realme1.PNG
realme2.PNG

Buradaki şahıs her bütçeye ve her telefon konusuna Realme 7 önermiş ve durumun daha vahim tarafı bu telefonun sorunlu olduğunu söylememize rağmen sadece kendi bildiklerini okuması.

Nelerden bahsediyorum?
1- Ghost touch / Screen flickering
Realme 7 ghost touch/screen flickering issue still present after A.71 update (Hatta ilgili kişi donanımsal sorunun yazılım güncellemesiyle çözüldüğünü söylemişti)

2- Slow Touch

3- Uygulamalarda, arayüzde takılma ve ekranda gecikme

4- SD Kartı tanımama
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca başlattığım dakikadaki videoya bakarsanız telefondaki dokunma gecikmelerini ve bildirim panelinin takır takır indiğini ve son uygulamalar sekmesinin One UI'daki gibi açılmadığını görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Eğer bir kişi üye olduğu tarihten itibaren sadece aynı telefonu önerip, bir de farklı cihaz önerenlere hahaha bırakıp, kullanıcıları cihaz hakkında yanlış yönlendiriyorsa bunun gibi üyeler hakkında gerekli yaptırımların uygulanması gerekiyor.

Gelin bir de imzasında yazdığı söze bakalım:

shenzhenn1.PNG

Burada besbelli @Setsuna Yuki, @Samotne Ciasteczka ve kendileri gibi başka model telefon önerip Realme 7'nin iyi bir tercih olmadığını savunanlara gönderme var. Çünkü geçmiş zamanlarda kendileri de Realme 7'nin iyi bir seçim olmadığını ve ısrarla bu telefonu önermeyi bırakması gerektiğini söylemişti.

Konu linki burada: Xiaomi Redmi Note 9S 128 GB alınır mı?
Hatta kendisi yağ gibi akan MIUI'a rezalet deyip kullanıcıları yanlış yönlendiriyordu.

Ben 1 yıldır Redmi Note 8 kullanıyorum. Arayüzün düzeni, pil tüketimi, oyun performansı ve arayüzdeki akıcılığı beni ve başka kullanan yakınlarımı son derece memnun bırakıyor. En azından sırf kendisinin istediği telefonu aldırmak için başka önerilerdeki telefonları yerin dibine gömmesi veya Realme 7 hakkındaki gelen bir eleştiriye anında cevap gelmesi ve kendi fikrinde olmayan başkalarını aptal kategorisine atması bir fanboyluk göstergesidir.

Benim söyleyeceklerim buraya kadardır. Artık daha da fazla konuşmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hakkında konuşacağım kişiyi forumda sıklıkla zaman geçiren kişilerdenseniz büyük bir olasılıklabilirsiniz.

Bahsettiğim kişi foruma üye olduğu tarihten beri sanki dünya'da sadece tek bir telefon varmış gibi hep aynı cihazı önerip başka cihazları alakasız bir şekilde yerin dibine sokuyor. Önerdiği telefonun sorunlu olduğu iddia edilince etmedik laf bırakmayan ve kullanıcıları yanlış yönlendirmeye devam eden birisi.

Mesela daha belki de eline bile almamış bir telefonu övüp, eline almamış bir telefonu yerin dibine sokması gibi.

İlgili kişinin arama kısmına Realme 7 yazsak 8 sayfalık sonuç çıkıyor, gelin kendiniz görün.

Eki Görüntüle 949982

Eki Görüntüle 949983Eki Görüntüle 949984

Buradaki şahıs her bütçeye ve her telefon konusuna Realme 7 önermiş ve durumun daha vahim tarafı bu telefonun sorunlu olduğunu söylememize rağmen sadece kendi bildiklerini okuması.

Nelerden bahsediyorum?
1- Ghost touch / screen flickering.
Realme 7 ghost touch/screen flickering issue still present after A.71 update (hatta ilgili kişi donanımsal sorunun yazılım güncellemesiyle çözüldüğünü söylemişti)

2- Slow touch.

3- uygulamalarda, arayüzde takılma ve ekranda gecikme.

4- SD kartı tanımama.

Ayrıca başlattığım dakikadaki videoya bakarsanız telefondaki dokunma gecikmelerini ve bildirim panelinin takır takır indiğini ve son uygulamalar sekmesinin One UI'daki gibi açılmadığını görebilirsiniz.

Eğer bir kişi üye olduğu tarihten itibaren sadece aynı telefonu önerip, bir de farklı cihaz önerenlere hahaha bırakıp, kullanıcıları cihaz hakkında yanlış yönlendiriyorsa bunun gibi üyeler hakkında gerekli yaptırımların uygulanması gerekiyor.

Gelin bir de imzasında yazdığı söze bakalım:

Eki Görüntüle 950036
Burada besbelli @Setsuna Yuki, @Samotne Ciasteczka ve kendileri gibi başka model telefon önerip Realme 7'nin iyi bir tercih olmadığını savunanlara gönderme var. Çünkü geçmiş zamanlarda kendileri de Realme 7'nin iyi bir seçim olmadığını ve ısrarla bu telefonu önermeyi bırakması gerektiğini söylemişti.

Konu linki burada: Xiaomi Redmi Note 9S 128 GB alınır mı?
Hatta kendisi yağ gibi akan MIUI'a rezalet deyip kullanıcıları yanlış yönlendiriyordu.

Ben 1 yıldır Redmi Note 8 kullanıyorum. Arayüzün düzeni, pil tüketimi, oyun performansı ve arayüzdeki akıcılığı beni ve başka kullanan yakınlarımı son derece memnun bırakıyor. En azından sırf kendisinin istediği telefonu aldırmak için başka önerilerdeki telefonları yerin dibine gömmesi veya Realme 7 hakkındaki gelen bir eleştiriye anında cevap gelmesi ve kendi fikrinde olmayan başkalarını aptal kategorisine atması bir fanboyluk göstergesidir.

Benim söyleyeceklerim buraya kadardır. Artık daha da fazla konuşmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Saplantılı bu insanlar hepsinde aynı şeyleri yazıyorlar. Amaçları ne bilmiyorum.

Geri
Yukarı