Telefon kendi kendini sıfırladı

Calgrie

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar telefonumu şarja koydum geldiğimde telefon kendini sıfırlamış haldeydi, mail adresime kimse erişememiş hemen ona baktım.
Ne yapmam gerek? Çok önemli dosyalarım ve fotoğraflarım vardı.
Model: J7 Prime 2

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir telefon kendi kendini sıfırlayamaz.
Bu tür durumlar olur ancak çok nadirdir.

Telefon düştü mü? Bazı telefonlarda veya bir program indirdiyseniz o programlarda ekran kilidi çok sayıda yanlış girildiğinde telefonu sıfırlayabiliyor. O ayarı açmış olabilir misiniz veya o tür bir program indirmişmiydiniz?

---
Programlarla dosyalarınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz. Şunun gibi :

Genel olarak: Android Data Recovery- Recover Contacts, SMS, Photos, Videos etc From Android
Fotoğraflar için: DiskDigger Photo Recovery, Dumpster, DigDeep Recovery.
Videolar için: Hexamob Recovery Lite, Undeleter, GT Recovery, etc.

Genelde kendi kendine sıfırlanmaların nedenlerinden biri şu ayarın açık olmasıdır, halen açıksa kapatın.

Dosya Ekleri

• 20210327_232126.png
    20210327_232126.png
    189,2 KB · Görüntüleme: 312
Genelde kendi kendine sıfırlanmaların nedenlerinden biri şu ayarın açık olmasıdır, halen açıksa kapatın.
Telefonumda bu ayar bulunmuyor baktım da.
Bu tür durumlar olur ancak çok nadirdir.

Telefon düştü mü? Bazı telefonlarda veya bir program indirdiyseniz o programlarda ekran kilidi çok sayıda yanlış girildiğinde telefonu sıfırlayabiliyor. O ayarı açmış olabilir misiniz veya o tür bir program indirmişmiydiniz?

---
Programlarla dosyalarınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz. Şunun gibi :

Genel olarak: Android Data Recovery- Recover Contacts, SMS, Photos, Videos etc From Android
Fotoğraflar için: DiskDigger Photo Recovery, Dumpster, DigDeep Recovery.
Videolar için: Hexamob Recovery Lite, Undeleter, GT Recovery, etc.
Annem telefonumu şarja koymuş şarjdan almış bırakmış, kendi kendine SAMSUNG logosu gelmiş görünce de bana getirdi bir baktım telefonda sıfırlanınca gelen ekren geldi bilgilerimi girdim her şey sıfırlanmış.
Google hesabınız üzerine kayıtlıysa Drive'ya yedeklediyseniz dosyalarınız geri gelebilir.
Drive'da gözükmüyor yedeklememişim.
Hiçbir telefon kendi kendini sıfırlayamaz. Evden birisi yapmış olamaz mı? Ayrıca telefona virüs girip sıfırlanmış da olabilir. Telefon canı sıkıldığında neden kendi kendini sıfırlasın ki?
Virüs olacağını sanmıyorum bilmediğim yerlerden dosya indirmemeye özen gösteririm.Acaba depolama aşırı dolu diye mi olmuş olabilir ki?

Telefonumda bu ayar bulunmuyor baktım da.

Annem telefonumu şarja koymuş şarjdan almış bırakmış, kendi kendine Samsung logosu gelmiş görünce de bana getirdi bir baktım telefonda sıfırlanınca gelen ekren geldi bilgilerimi girdim her şey sıfırlanmış.

Drive'da gözükmüyor yedeklememişim.

Virüs olacağını sanmıyorum bilmediğim yerlerden dosya indirmemeye özen gösteririm. Acaba depolama aşırı dolu diye mi olmuş olabilir ki?

İsterse telefonun üreticisi olsun yine de virüs girer. En ufak Online oyun oynamada bile veri alışverişi yaptığınızdan dolayı girmiş olabilir. Bundan sonra daha dikkatli olun, telefonu kendiniz sıfırlamayı deneyin bence.

İsterse telefonun üreticisi olsun yine de virüs girer. En ufak Online oyun oynamada bile veri alışverişi yaptığınızdan dolayı girmiş olabilir. Bundan sonra daha dikkatli olun, telefonu kendiniz sıfırlamayı deneyin bence.
Öyle yaptım zaten kendim sıfırladım 1 kere de. Virüs girse borsa hesaplarımı ele geçirirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı