Telefon Kutusundan Cat6 Kablo Çekmek

Barış+

Hectopat
Daha fazla  
2 hafta gibi bir süredir internet bağlantımda sorunlar yaşıyordum. TürkNet Müşteri Hizmetlerine defalarca yaptığım arıza kayıtlarından sonra TT ekipleri gelip ölçümler vesaire yapıp iç tesisatımda sorun olduğunu söyleyip kabloları iptal ettiler ve de telefon kutusundan kablo çekmemi söylediler. 2 adet kablo ayırdılar kırmızı ve siyah olmak üzere mavi ve beyaz olduğunu sanıyordum ben. Uygun bi kablo aldım şu an bi ucu RJ11 diğer ucu açık olacak şekilde yaptıracağım. Bunu nasıl bağlamam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
RJ11 olan kısmı modeme açık olan kısmıda bina girişinde bulunan kutuya bağlanıcak, istediğiniz 2 tel işinizi görücektir. Bağlantıyı elektrikçi veya TT ekibine yaptırmanız gerekli. Genelde farklı bir servis sağlayıcısı kullansanız bile TT ile muhatap olmanız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim bağlayabilirim internetim zaten aktif şu an. Herhangi iki kablo rj11e çakılacak diğer uçtaki o 2 rengi kırmızı ve siyaha bağlayacağım sadece bu kadar mı yani?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı