Çözüldü Telefon modem olarak nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

adana lima

Hectopat
Daha fazla  
Benim sorunum şu şekilde ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum modem uzakta ben telefonumu modem olarak kullanabilir miyim? Ve kullanabilirsem kendi internetimden mi gider yoksa Wi-Fi'ya bağlı olsam bile modem işi mi görür(kendi internetimi yemeden) bilen veya bu şekil bir çözüm kullanan varsa bilgisini paylaşırsa çok güzel olur herkese iyi akşamlar.

Çözüm
Hocam şöyle yapmayı deneyin olursa çözüm olarak işaretlersiniz. Samsung için anlatıyorum diğerlerini bilemem. Telefondan Wi-Fi bağlanın sonra telefonun ayarlar kısmına girip oradan da bağlantıları sonra mobil erişim noktasını seçin. Daha sonra telefonunuzu USB kablosu ile bağlarken USB bağlanıyor seçeneğini seçin. (Mobil veriyi açmayın)
Hocam şöyle yapmayı deneyin olursa çözüm olarak işaretlersiniz. Samsung için anlatıyorum diğerlerini bilemem. Telefondan Wi-Fi bağlanın sonra telefonun ayarlar kısmına girip oradan da bağlantıları sonra mobil erişim noktasını seçin. Daha sonra telefonunuzu USB kablosu ile bağlarken USB bağlanıyor seçeneğini seçin. (Mobil veriyi açmayın)

Çözüm
Hocam Telefonun Wifi açıkken USB ile PC ye bağlayıp USB tethernet Yoluyla olabiliyor diye biliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220120-183744.png
    Screenshot_20220120-183744.png
    92,6 KB · Görüntüleme: 94
Mobil erişim noktası ve internet paylaşımından USB bağlanıyor u açtım şimdi sorunsuz modem görevi görüyor.
Dediklerinizi tek tek yaptım şu an modem görevi görüyor telefonum. Hepinize çok teşekkürler.

Knk ama bende modem olarak kullanacaktım pc ve nokia c6-01 telefonu vardı elimde ayarlara girip seçeneği seçtim pcye bağladım telefonu uygulamayı pcye kurdum misafirler gelincede artık pcnin internete bağlı olması lazım bide üstüne telefonu bağlaman gerekiyor bence yapma çok uzun bir iş

Mobil erişim noktası ve internet paylaşımından USB bağlanıyor u açtım şimdi sorunsuz modem görevi görüyor.
Dediklerinizi tek tek yaptım şu an modem görevi görüyor telefonum. Hepinize çok teşekkürler.
ben de bu şekilde kullanıyordum ama telefonun bataryası zarar gördü cihaz işlevsiz hale geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı