Çözüldü Telefon numaram güvende degil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

husnukarlilar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk olarak bana Türk Telekom'dan işlem yapmadığım halde kişisel verilerinizi mevzuata uygun bir biçimde vermiş olduğunuz izin dogrultusunda güveni bir şekilde işlemekteyiz diye bir mesaj aldım hiçbir işlem yapmadığım halde bundan önce bilgisayarıma virüs bulaştı ve içinde trojan falan da vardı çok endişeleniyorum Türk Telekom müşteri hizmetleri çalışmıyor.
Şimdide 7529 diye hatirladigim bir numaraya kod benzeri bir mesaj gitti
korkudan sildigim için hatirlamiyorum yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bu sahte olduğu çok belli çok fazla yazım hatası var Online işlemler uygulamasından numara değiştirin veya destek hattını arayabilirsiniz.

Hocam yalnız bu mesaj Türk Telekom'dan geldi. Önceki mesajlarda mevcut.

Yani telefonumda mi virüs var.

Bunun aynısı geldi fakat telefonumdan 7529 diye hatirladigim bir numaraya kod benzeri bir mesaj gitti korktuğumdan sildim.

Arkadaşlar hattı kapattirmayi düşünüyorum başka bir yol gözükmüyor fakat bunun bilgisayarımdan nasıl telefona ulaşmış olduğunu bilirsem bir daha bu hatayı yapmam.

Virüs yok hocam korkmayın. Türk Telekom'un mesajı o herkese gidiyor. 7529 ise mobil ödemelerde kod gönderen numara.
Teşekkür ederim bilgili gibi duruyorsunuz telefon numarasını degistir derken hattı kapatmakdan mi bahsettiniz.

Hayır sadece numara değişimi olması lazım çoğu operatörde var diye biliyorum. Mesela TT şu an yeni hattı 120 TL'ye satıyor ancak faturalı üyelerine 25 TL gibi bir ücrete numara değişimi yapıyormuş. Kısaca sadece numara değişikliği kurtarabilir. Ancak PC de trojan olduğunu da söylemiştiniz bundan kesin olarak kurtulmadan yapmanızı tavsiye etmem. Her şeye rağmen hatalı bilgiler vermiş olabilirim bir karara varmadan önce operatörünüz ile iletişime geçin derim.

Hayır sadece numara değişimi olması lazım çoğu operatörde var diye biliyorum. Mesela TT şu an yeni hattı 120 TL'ye satıyor ancak faturalı üyelerine 25 TL gibi bir ücrete numara değişimi yapıyormuş. Kısaca sadece numara değişikliği kurtarabilir. Ancak PC de trojan olduğunu da söylemiştiniz bundan kesin olarak kurtulmadan yapmanızı tavsiye etmem. Her şeye rağmen hatalı bilgiler vermiş olabilirim bir karara varmadan önce operatörünüz ile iletişime geçin derim.
Bilgisayardaki virüsleri temizlemeye gönderdik hepinize çok teşekkür ederim türk Telekom bilgilerim de maddi bir şey olmasa gerek ben size yapmassam veya acele etmezsem nolabilecegini bir de numarayı değiştirmek ve hattı kapatmak arasındaki farkı sorabilirmiyim

Bilgisayardaki virüsleri temizlemeye gönderdik hepinize çok teşekkür ederim türk Telekom bilgilerim de maddi bir şey olmasa gerek ben size yapmassam veya acele etmezsem nolabilecegini sorucagim
yani şuanda mesajdaki gibi verdiğiniz tüm bilgiler zaten gitmiştir karşıya. Özellikle kredi kartı şifresi vs. hiçbir şekilde girmeyin telefonunuzla keylogger vardır

Geri
Yukarı