Telefon oyunculuğu ne durumda?

Deluxonik

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, şu anki kullandığım telefon J4 2018. idare eder de bir laptopum var. Xbox alıp oyun oynamayı düşünüyordum lakin ailem pek istemiyor, telefon almamı istiyorlar. Bolca da oyun oynayan birisiyim. Aklımda şu an POCO X6 Pro var, oyun testlerine bakınca beni gayet idare eder diye düşündüm lakin performansın 1-2 sene içinde çok kötü bir şekilde düşüp oyun oynatmaz bir hale getirmesinden korkuyorum. Telefon oyunculuğu yapan arkadaşlar, telefondan oyun oynamak nasıl? 1-2 seneye kasma donma gibi şeyler yaşayabilir miyim? Android sonuçta, telefonlar hakkında da pek bir deneyimim yok foruma sormak doğru olur diye düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, şu anki kullandığım telefon J4 2018. idare eder de bir laptopum var. Xbox alıp oyun oynamayı düşünüyordum lakin ailem pek istemiyor, telefon almamı istiyorlar. Bolca da oyun oynayan birisiyim. Aklımda şu an POCO X6 Pro var, oyun testlerine bakınca beni gayet idare eder diye düşündüm lakin performansın 1-2 sene içinde çok kötü bir şekilde düşüp oyun oynatmaz bir hale getirmesinden korkuyorum. Telefon oyunculuğu yapan arkadaşlar, telefondan oyun oynamak nasıl? 1-2 seneye kasma donma gibi şeyler yaşayabilir miyim? Android sonuçta, telefonlar hakkında da pek bir deneyimim yok foruma sormak doğru olur diye düşündüm.
1050Ti bir laptop al. Xbox'ta oynayacağın oyunların %90'ını oynarsın. %10'luk kısımda GTA6 falan olur. RDR2, Cyberpunk'u falan 1080p'de 30FPS oynarsın aynı konsolda olacağı gibi. Cihazı da 8K'ya falan alabilirsin. Ama sıkı pazarlık yapman gerek.

Telefon dediğin oyun oynamak için kullanımı olmaz. Bakma sen telefon oyunculuğu PC'den konsoldan daha iyi falan diyen tek oynadığı oyun PUBG olan çoluk çocuğa. Sırf oyun performansı için telefon alman çok yanlış olur.

Geforce NOW hakkında bilginiz var mı peki? Telefon alıp Geforce NOW'dan oyun oynayabilir miyim düzgünce? Paralı abonelikte bile sıra bekleme sorunu varmış diye duydum da.

Telefon oyunculuğu benim gözümde yok hükmündedir. Belli başlı yapanlar hariç telefon uygulama mağazalarında bulunan şeyler benim için oyun değil hızlı eğlence ürünleridir. Video oyunu dediğimiz daha kapsamlı, sanatsal altyapısı olan şeylerdir.

GeForce NOW hakkında bilginiz var mı peki? Telefon alıp GeForce NOW'dan oyun oynayabilir miyim düzgünce? Paralı abonelikte bile sıra bekleme sorunu varmış diye duydum da.

Yıllık 1800TL. Oyunlarda ne grafik ne kalite bırakıyor hepsini yiyor. Bazen sıra bekliyorsun. Paralı alsan bile oturum süren sınırlı. Cidden kaliteli denecek çoğu oyun yok. Telefon uygulaması zaten bomboş derecede kötü. Eğer internetin 1000MBPS ise ve 1800LIRA benim için önemli değil beğenmezsem bir şey olmaz diyorsan al. Bakma sen 1000MBPS internet ve üst düzey telefonla zaten reklamını yaparak verdiği 1800TL'den fazlasını kazanan YouTuber'lara. Hem telefondan oynamak hiç sarmaz başka bir tuşa falan basma sorunu olur gamepad almak zorunda kalırsın.(bilgisayar versiyonu için aynı şeyi diyemem bilgisayar versiyonu daha iyi) oyun performansı için telefon alırsan 2seneye pişman olursun. Ek olarak telefonda şarj işide var GFN şarjını dürüm yapar yer 1-1.5saatte bir şarja takarsın

Son düzenleme:
Geforce NOW hakkında bilginiz var mı peki? Telefon alıp Geforce NOW'dan oyun oynayabilir miyim düzgünce? Paralı abonelikte bile sıra bekleme sorunu varmış diye duydum da.
Dokunmatik ekranla olacak şey değil o.

1050 Ti sistem alabilirsin. Telefonlar oyun için alınmaz. İlla Telefondan oynayacaksan POCO X6 Pro iyidir ancak ben mobilden oyun oynayacaksam telefondan değil tabletten oynardım. Senin fikrin.

Yeni konular

Geri
Yukarı