Telefon performansı zaman geçtikçe düşer mi?

Aaybora

Femtopat
Daha fazla  
Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8 GB RAM 256 GB hafızalık modelini kullanıyorum.
Alalı 4 - 5 ay oldu.
İlk aldığım zaman PUBG Mobile oyndağımda GFX tool ile 90 FPS yapmıştım ve oyun hiç kasmıyordu telefonda çok ısınmıyordu. Şimdilerde ise telefonum 90 FPS yapınca çok ısınıyor ve drop giriyor o yüzden 60 FPS oynuyorum ama yine drop giriyor ve ısınıyor.
Not telefonu aldığımda Android 12 ve MIUI 13 vardı bu dediğim kasmalar MIUI 13 deykende vardı şimdi Android 13 ve MIUI 14 var.

Kullanımınıza bağlı olarak düşer. Ama özenir ve düzenli bir şekilde detaylı bakım yapar iseniz bunun önüne biraz geçebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8 GB RAM 256 GB hafızalık modelini kullanıyorum.
Alalı 4 - 5 ay oldu.
İlk aldığım zaman PUBG Mobile oyndağımda GFX tool ile 90 FPS yapmıştım ve oyun hiç kasmıyordu telefonda çok ısınmıyordu. Şimdilerde ise telefonum 90 FPS yapınca çok ısınıyor ve drop giriyor o yüzden 60 FPS oynuyorum ama yine drop giriyor ve ısınıyor.
Not telefonu aldığımda Android 12 ve MIUI 13 vardı bu dediğim kasmalar MIUI 13 deykende vardı şimdi Android 13 ve MIUI 14 var.
Evet düşer. Bunun bir çok sebebi var. Oynadığınız oyuna devamlı gelen güncellemeler, sistem güncellemeleri, her gün artan ram kullanımı. Şuan bunlar geldi aklıma. Ama telefonunuzun özellikleri gayet iyi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı