Telefon/powerbank hızlı şarj olmuyor

sonvolbukucu

Picopat
Selamlar.
Elimdeki telefon 18W hızlı şarj destekli gözüküyor. Ancak şarj aletim 5V 2a, hızlı şarjdan faydalanamiyorum.
Bir powerbank alacağım ve hızlı şarj etsin istiyorum. Baktığım modelde çıkış gücü 5.1v 2.4a ve 9V 2a / 12V 1.5a.

İnternet yazilanlardan anladığım kadarıyla a ne kadar fazla olursa olsun sorun olmuyor ancak vnin fazlalığı sorun olabiliyor.
Bu çıkış değerleri telefona zarar verir mi? Ve ilk çıkış 5.1v 2.4a yerine ikinci çıkış olan 9V 2a daha hızlı şarj eder değil mi? 9vlik olana takmam bir soruna yol açar mı?

Aydınlatırsanız sevinirim.

Telefon: Redmi Note 8.
Powerbank: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...nk---beyaz-p-HBV00000OYWWZ?magaza=Hepsiburada

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında hızlı şarj denilen olay şarj cihazından çıkan voltaj ve amperin yüksek olmasından kaynaklanan bir durum.
Telefondaki batarya 5V 2'a ile de şarj oluyor 9V 2'a ile de.
Telefonlardaki dengeleyici devreler sayesinde batarya zarar görmüyor.

Bana sorarsan 5V 2'a ile şarj etmek bataryanın sağlığı açısından daha iyidir.

Merhaba. 18 watt'lık hızlı güç için seçilecek adaptörün voltu 5 voltta kalmak üzere 3 - 3.5 A, 5 volt olan başka adaptörlerle bu telefonu daha hızlı şarj edersiniz. USB C (veya USB type C) 'de 5 A'ya kadar destek sınırı vardır çünkü. Xiaomi Redmi Note 8 bu USB standardıyla şarj oluyorsa bu hızlı şarjın girişi onun için sıkıntı olmayacaktır. 9 volt, 2 A'lik adaptör veya varsa powerbanktaki 9 voltluk çıkış bu telefona zarar verebilir. Yavaş veya normal şarj telefon bataryalarının (veya tüm bataryaların) daha uzun olabilen ömürleri açısından daha sağlıklıdır. Kolay gelsin.

Aslında hızlı şarj denilen olay şarj cihazından çıkan voltaj ve amperin yüksek olmasından kaynaklanan bir durum.
Telefondaki batarya 5V 2'a ile de şarj oluyor 9V 2'a ile de.
Telefonlardaki dengeleyici devreler sayesinde batarya zarar görmüyor.

Bana sorarsan 5V 2'a ile şarj etmek bataryanın sağlığı açısından daha iyidir.
Teşekkür ederim hocam
Merhaba. 18 watt'lık hızlı güç için seçilecek adaptörün voltu 5 voltta kalmak üzere 3 - 3.5 A, 5 volt olan başka adaptörlerle bu telefonu daha hızlı şarj edersiniz. USB C (veya USB type C) 'de 5 A'ya kadar destek sınırı vardır çünkü. Xiaomi Redmi Note 8 bu USB standardıyla şarj oluyorsa bu hızlı şarjın girişi onun için sıkıntı olmayacaktır. 9 volt, 2 A'lik adaptör veya varsa powerbanktaki 9 voltluk çıkış bu telefona zarar verebilir. Yavaş veya normal şarj telefon bataryalarının (veya tüm bataryaların) daha uzun olabilen ömürleri açısından daha sağlıklıdır. Kolay gelsin.
Teşekkür ederim hocam. Anladim 👍🏻

Geri
Yukarı