Telefon şakası yüzünden mahkemelik olur muyum?

Sana tavisyem insanları kategorize etmemen yönünde olur. Bu mevzudan bir şey çıkmaz belki ama sen dallama olur çıkarsın. Sonra insanlar suçu siyasilere atıyor. Aynen.
Kendisi gerçekten köylü köyden geliyor arkadaşım bir da hakaret etmezsen sevinirim

Sana tavisyem insanları kategorize etmemen yönünde olur. Arkadaş grubun tarafından dışlanma gibi bir endişen olabilir belki. Grubunun da bozuk olabileceğini unutma. Bu mevzudan bir şey çıkmaz belki ama sen dallama olur çıkarsın. Sonra insanlar suçu siyasilere atıyor. Aynen.
Arkadaş grubumun bir suçu yok tamamen kendi iradem gençliğin verdiği enerjiylen herhangi bir suçum var ise buna siz değil okul yönetimi veya mahkeme karar verebilir.

Hiçbir şekilde ağlamayacağıma emin olabilirsiniz, şahısla zaten samimiyetim şakalaşmalarımız var hemen bir şeye sadece muhalif olmak için oluyorsunuz konuyla alakasız yorum yapmayınız herhangi bir sitedeki kuralları ihlal ettiysem raporlayıp geçiniz sizle tartışmak istemiyorum.
Oldu paşam insanları aşağıla, rahatsız et sonra gel bilmem ne korkusu ile burda davalık olur muyum diye konu aç, üstüne üstlük muhalif olmayın de. Bal gibi de mahkemede pişmanım hakim bey diye ağlarsın. Komik şey seni.

Oldu paşam insanları aşağıla, rahatsız et sonra gel bilmem ne korkusu ile burda davalık olur muyum diye konu aç, üstüne üstlük muhalif olmayın de. Bal gibi de mahkemede pişmanım hakim bey diye ağlarsın. Komik şey seni.
Bilişim ağlarını bozmaktan çok fazla mahkemem var ve hepsinden beraat ettim bir kere bile pişmanım diyip ağlamadım tabi ilahi taktir sizindir inanıp inanmamak ve konuyu tam detaylı bilemden laf ettiğiniz için sadece kendinize kavga arıyorsunuz dalaşacak bir şey şahısla normal arkadaşız naber nasılsın gibi küfürlü konuşuyoruz şahıs zaten gerçekten köylü belki yanlış anlamış olabilirsiniz hakaret olarak falan ama gerçekten kendisi köylüdür, şahıs zaten beni çok aşağıladı aramızdaki musibetleri bilmediğiniz için sormanız iyiydi direk muhalif olmak için muhalif olmanız gerçekten saçma ve bana aşağılıyorsunuz diyip kendi ağzınızın bozuk olmasıda bir yaman çelişkidir burada ben bunu yaptım beni eleştirin yerine başka bir soru buldum kendiniz ya cevap verirsiniz ya da vermezsiniz nir problem varsa da raporlayıp geçersiniz.

Arkadaşlar ben bizim sınıftaki bir çocugu arayıp 3 4 defa trolledim küfürlü ama yani ilk başta böyle arama falan dedi küsmedik falan. Ondan sonra anlaştık daha aramayacağım diye. Bugün kafede arkadaşlarla aradık. Annesi çıktı. Annesine küfür falan etmedik. Biz senin kayıp torununuz falan dedik. Kapttık. Sonra arkadaşım bana dedi ki babam yarın okula gelecekmiş falan. Gizli numaradan aradık. Zaten senin sesindi dedi. Orada sadece arkadaşım konuştu ama benim sesime benzetti herhalde. Bir de WhatsApp'den küfürlü mesaj yolladım. Bir sıkıntı olur mu? Mahkemelik durum gizli numaradan aradım sürekli yani sadece dedi babam okula gelecek. Mahkemeye verecek adam okula gelmez zaten diye düşünüyorum. WhatsApp'den mesajları da sildim.

Yani anladığım kadarıyla bir telefon şakası ile kişiyi rahatsız etme var.
Bu durumdan elbette ceza alabilirsiniz böyle bir hakları var fakat yaşınızın küçük olduğunu tahmin ediyorum bundan dolayı karşı taraf sizden şikayetçi olmayacaktır fakat şikayetçi olursa er ya da geç mahkeme olacaktır mahkeme uzlaştırmaya gönderir yine tahmin ediyorum ki uzlaşırsınız uzatmazlar karşı taraf fakat karşı taraf hem ısrarcı olur hem de uzatırsa takıntı haline getirirse şu hüküm devreye girer:

Tck (5237)
Kişilerin huzur ve sükununu bozma.
Madde 123- (1) sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

(Fakat hiçbir aklı başında ebeveyn böyle bir girişimde bulunmaz çocuk olduğunuz için çocukluğunuza ve cahilliğinize verir. Ceza almasanız bile bu bir ders olmalı ve bu yaşadığınız korkuyu telaşı unutmamalı ve bu davranışınızı hiçbir kimseye tekrarlamamalısınız.)

Bilişim ağlarını bozmaktan çok fazla mahkemem var ve hepsinden beraat ettim bir kere bile pişmanım diyip ağlamadım tabi ilahi taktir sizindir inanıp inanmamak ve konuyu tam detaylı bilemden laf ettiğiniz için sadece kendinize kavga arıyorsunuz dalaşacak bir şey şahısla normal arkadaşız naber nasılsın gibi küfürlü konuşuyoruz şahıs zaten gerçekten köylü belki yanlış anlamış olabilirsiniz hakaret olarak falan ama gerçekten kendisi köylüdür, şahıs zaten beni çok aşağıladı aramızdaki musibetleri bilmediğiniz için sormanız iyiydi direk muhalif olmak için muhalif olmanız gerçekten saçma ve bana aşağılıyorsunuz diyip kendi ağzınızın bozuk olmasıda bir yaman çelişkidir burada ben bunu yaptım beni eleştirin yerine başka bir soru buldum kendiniz ya cevap verirsiniz ya da vermezsiniz nir problem varsa da raporlayıp geçersiniz.
Köylü diye dava edemiyor mu hocam? Hakları yok mu? Ağzımı bozmadım ben. Bu arada havalı tipmişsiniz bir sürü mahkeme falan.

Yani anladığım kadarıyla bir telefon şakası ile kişiyi rahatsız etme var.
Bu durumdan elbette ceza alabilirsiniz böyle bir hakları var fakat yaşınızın küçük olduğunu tahmin ediyorum bundan dolayı karşı taraf sizden şikayetçi olmayacaktır fakat şikayetçi olursa er ya da geç mahkeme olacaktır mahkeme uzlaştırmaya gönderir yine tahmin ediyorum ki uzlaşırsınız uzatmazlar karşı taraf fakat karşı taraf hem ısrarcı olur hem de uzatırsa takıntı haline getirirse şu hüküm devreye girer:

Tck (5237)
Kişilerin huzur ve sükununu bozma.
Madde 123- (1) sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

(Fakat hiçbir aklı başında ebeveyn böyle bir girişimde bulunmaz çocuk olduğunuz için çocukluğunuza ve cahilliğinize verir. Ceza almasanız bile bu bir ders olmalı ve bu yaşadığınız korkuyu telaşı unutmamalı ve bu davranışınızı hiçbir kimseye tekrarlamamalısınız.)
Haklısınız zaten telaşım az sadece okul yönetiminden korkuyorum ve zaten bir daha da aramayacağım.

Köylü diye dava edemiyor mu hocam? Hakları yok mu? Ağzımı bozmadım ben. Bu arada havalı tipmişsiniz bir sürü mahkeme falan.
Havalı cesur bir tip olduğunu düşünmüyorum aksine çekingen biraz korkmuş biri olarak düşünüyorum. Hatta yalan bile söylediğini düşünüyorum fakat bu şekilde itham etmek yanlış olacaktır. Bunca davaya girmiş ve ağlamamış ceza almamış bir insanın bir avukatı olmalı, avukatı olan bir insan ise mahkeme ile ilgili kaygılarını, korkularını teknoloji üzerine yoğunlaşmış bir forum yerine bir avukata sorar diye düşünüyorum. Umut edelim karşı taraf takıntılı değildir sizi mahkemeye vermez ve mahkemeye verirse de uzlaşma taraftarı bir hakim ve avukat ile iş görülür yoksa takıntılı bir avukat takıntılı bir baba takıntılı bir hakim çok şeyleri değiştirebilir.

Mahkememin olması beni havalı kılmaz şuradan baksanız Cumhurbaşkanı'na hakaretten kaç kişinin vardır şu an saman adam safsatası yapıyorsunuz zaten hava atacak olsam neden profil fotoğrafımın olmadıgı yeni bir hesaptan atayımki bana sundugunuz argümana ben karşılık verdim sadece benm mahkemem oldu ve korkmuyorum, ayrıca köylü oldukları için mahkemeye veremezler demedim vermeyeceklerini düşünüyorum çünkü şahıslar uğraşacak düzeyde değiller.

Umarım kardeşim iyi forumlar.

Havalı cesur bir tip olduğunu düşünmüyorum aksine çekingen biraz korkmuş biri olarak düşünüyorum. Hatta yalan bile söylediğini düşünüyorum fakat bu şekilde itham etmek yanlış olacaktır. Bunca davaya girmiş ve ağlamamış ceza almamış bir insanın bir avukatı olmalı, avukatı olan bir insan ise mahkeme ile ilgili kaygılarını, korkularını teknoloji üzerine yoğunlaşmış bir forum yerine bir avukata sorar diye düşünüyorum. Umut edelim karşı taraf takıntılı değildir sizi mahkemeye vermez ve mahkemeye verirse de uzlaşma taraftarı bir hakim ve avukat ile iş görülür yoksa takıntılı bir avukat takıntılı bir baba takıntılı bir hakim çok şeyleri değiştirebilir.

Sizin taktiriniz istediğiniz şeyi düşünebilirsiniz, yalan söyleyip söylemediğimi düşünmenizde sizin ilahi taktirinizdir, devlet tarafından tanımlanan avukatlar vardır efendim ve ben savcıya ifademi verdim ilk duruşmada ağlamadan sızlamadan çıktım gittim bunda bir anormallik sezemiyorum.

Haklısınız zaten telaşım az sadece okul yönetiminden korkuyorum ve zaten bir daha da aramayacağım.
Okul dışında yapmış olduğun bir iş için okul disiplin kurulu tarafından cezalandırılamazsın. Okulda yaptıysan bile disiplin bu sebeple verilirse okul ayrı bir cezalandırma yapar hakkında mahkemelerde yine dava açılır değişen bir şey olmaz.

Şahsi düşüncemce "korkman" gereken şey: Ailen senin o çok modern, gelişmiş, gerekli teknolojik altyapıya sahip ailenin, umarım terbiyesizlik karşısında nasıl bir eğitim verileceğini nasıl bir çocuk yetiştirilmesi gerektiğinden yana da iyi bir altyapısı vardır şiddete başvurmazlar.

Geri
Yukarı