Telefon şarj olmuyor

183206

Megapat
Makaleler
1
Şarja taktıktan sonra 1 saniyeliğine pilde şimşek işareti çıkıyor, şarj olduğu gözüküyor yani.
1 saniye sonra gidiyor ama, şarj olmayı kesiyor. 1 saniyeliğine şarj oluyor.
Telefonun ekranını kapattıktan sonra kırmızı ışık yanıyor telefonun üstünde ufak nokta şeklinde, şarj oluyorken yanıyor bu ışık normalde.
Ama telefonun ekranını açtığımda şarj olmadığını görüyorum.

Telefon kapalıyken şarja taktığımdaysa şimşek işareti kalıyor ve kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.
Fakat şarj olmuyor. Şarj oluyor olarak gözüküyor, ekranda şarj dolma efekti çıkıyor fakat 30 dakika sonra gelip baktığımda şarjı azalmış oluyor.
Şarj cihazını değiştirmeyiden. Edim. Sorun sizce neden kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarja taktıktan sonra 1 saniyeliğine pilde şimşek işareti çıkıyor, şarj olduğu gözüküyor yani.
1 saniye sonra gidiyor ama, şarj olmayı kesiyor. 1 saniyeliğine şarj oluyor.
Telefonun ekranını kapattıktan sonra kırmızı ışık yanıyor telefonun üstünde ufak nokta şeklinde, şarj oluyorken yanıyor bu ışık normalde.
Ama telefonun ekranını açtığımda şarj olmadığını görüyorum.

Telefon kapalıyken şarja taktığımdaysa şimşek işareti kalıyor ve kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.
Fakat şarj olmuyor. Şarj oluyor olarak gözüküyor, ekranda şarj dolma efekti çıkıyor fakat 30 dakika sonra gelip baktığımda şarjı azalmış oluyor.
Şarj cihazını değiştirmeyiden. Edim. Sorun sizce neden kaynaklanıyor?
Telefonunuzun şarjı soktuğunuz yerinde kırık olabilir.

Başka bir kablo ile dener misiniz ? Kullandığınız kablo ve adaptör orjinal mi ? Ayrıca bilgisayara takıp da dener misiniz ? Hiçbiri ise yaramazsa muhtemelen, şarj soketi arızalı olabilir..
Telefonu hem kapalı hem de açık şekilde, en az yarım saat takılı tutun derim, hem adaptörle hem de bilgisayar ile.

Kablo ve adaptörde sorun yok. 2 saat uğraşıyorum şarj olması için.
1 dakikalığına şarj oluyor, 1 dakika sonra gelip baktığımda şarj olmayı durdurmuş olabiliyor.
50 kere takıp, geri çıkartıyorum şarj etmesi için.
1 saniyeliğine şarj ediyor sadece.

Bataryayı mı değiştirmem lazım? Vestel Venüs 5570 telefon. 4 kere falan bataryasını değiştirdim.
Ne lanet bir telefonmuş bu ya. Şarjdayken de kullanmıyorum, nasıl sürekli batarya ölebiliyor?

Kablo ve adaptörde sorun yok. 2 saat uğraşıyorum şarj olması için.
1 dakikalığına şarj oluyor, 1 dakika sonra gelip baktığımda şarj olmayı durdurmuş olabiliyor.
50 kere takıp, geri çıkartıyorum şarj etmesi için.
1 saniyeliğine şarj ediyor sadece.

Bataryayı mı değiştirmem lazım? Vestel venüs 5570 telefon. 4 kere falan bataryasını değiştirdim.
Ne lanet bir telefonmuş bu ya. Şarjdayken de kullanmıyorum, nasıl sürekli batarya ölebiliyor?

5 yıllık bir model ömrünü doldurmuş artık zaten çok iyi bir telefon değil.

5 yıllık bir model ömrünü doldurmuş artık zaten çok iyi bir telefon değil.
Özellikleri umurumda değil. Sadece ekranı büyük olduğu için video izlemesi keyifli.
Telefonda batarya harici hiçbir sorun yok. Tıkır tıkır çalışıyor.
Sırf bataryasından dolayı çöpe atmak istemiyorum. Bataryayı değiştirsem (4. 5. sefere değiştiriyorum sanırım) düzelir mi sizce?

Özellikleri umurumda değil. Sadece ekranı büyük olduğu için video izlemesi keyifli.
Telefonda batarya harici hiçbir sorun yok. Tıkır tıkır çalışıyor.
Sırf bataryasından dolayı çöpe atmak istemiyorum. Bataryayı değiştirsem (4. 5. sefere değiştiriyorum sanırım) düzelir mi sizce?

Kanka akıllı veya akılsız olmasından bağımsız olarak cep telefonlarının ömrü en fazla beş senedir.
Benim sana önerim imkanın varsa bütçe belirt yeni telefon önerelim sana.

Kanka akıllı veya akılsız olmasından bağımsız olarak cep telefonlarının ömrü en fazla beş senedir.
Benim sana önerim imkanın varsa bütçe belirt yeni telefon önerelim sana.
Bütçem yok. Batarya haricinde sapasağlam telefon dostum ama işte.
Sırf bataryasından dolayı çöpe atmam, atamam.

Geri
Yukarı