Telefon şarjda çok ısınıyor

Lapsbeon

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba telefonum özellikle %60'ın civarına gelince bayağı ısınıyor, orijinal şarj aleti kullanıyorum. Wi-Fi'yi kapatıyorum kılıfını çıkarıyorum fakat buna rağmen ısınıyor, bir çözümü var mıdır?

Hızlı şarj özelliği varsa ısınır. Olmasa da ısınır ama daha az.

Şarj sırasında telefonun ısınması normaldir. Ama bayağı ısınmasını bilemem. Telefonda hızlı şarj var ise normal.

Telefonun şarjda ısınması ya da çok ısınması normal. Ancak daha öncelerde gözlemlemediğiniz, anormal bir ısınma var ise yetkili servise gösterebilirsiniz.

Şarjda ısınması normal. AŞIRI ısınması normal değil. Yani artık elinizi koyamayacağınız duruma falan gelmesi işte. Onun dışında hızlı şarj kullanıyorsanız daha fazla ısınır. Çünkü hızlı şarj dediğiniz olay bataryaya daha fazla elektrik verip şarj etmektir. Bunun sonucunda aynı bir işlemciye overclock yapmış gibi daha fazla ısınmaya başlar.

Havaların da ısındığını göz önünde bulundurmak lazım, benim telefonumda da hızlı şarj var şarj esnasında adaptör ve telefonda ısınma oluyor doğal olarak.

Hafıza ile de alakalı olabiliyormuş,16 gb ise depolama alanı ısınma yaparmış yinede teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…