Telefon Şarjda Isınma Problemi

22teknoloji

Hectopat
Telefonum şarjda ısınıyor, ısındıkça da şarj olma süresi uzuyor.

Böyle olunca da telefon ile şarjda daha çok oyun oynuyorum.

Telefon şarjda ısınsa bile hızlı şarj edebileceğim yazılım veya var mı?

Şarj aletin orijinal mi? Benim telefonumda %20-40 seviyelerine gelene kadar ısınıp sonra normale dönüyor. Oynamadan şarj etmeyi denedin mi? Belki oyundan dolayı tam şarj olana kadar ısınma devam ediyor olabilir.
Yazılım olduğunu sanmıyorum ama destekliyor ise hızlı şarj cihazları mevcut.

Telefonunuzda hızlı şarj özelliği var ise telefonunuzun belli bir yüzdeye kadar ısınması normaldir. Normal olmayan sizin telefonsuz yaşayamamanız. Telefonunuzda hızlı şarj özelliği yok ve buna rağmen olması gerekenden fazla ısınıyorsa (her telefon belli bir derece ısınır şarj olurken) bataryanızda veya şarj aletinizde sorun olabilir. Telefonunuzun kendi şarj aletini kullanın. Bozuldu veya kaybolduysa aynı amper ve volt değerine sahip şarj cihazı kullanın.

• Şarj aletiniz orijinal mi?
  • Her telefon şarjda doğal olarak ısınır. Şarjdayken mümkün olduğunda oyun oynamayın. Şarj kartını ve bataryayı daha da çok ısındırarak cihazınıza zarar verebilirsiniz.
    • Babamın A7 (2018) telefonunun başına gelmişti. Orijinal şarj aleti olmasına rağmen şarj kartı yanmıştı, hem de telefonunda hiçbir şey yapmıyordu. Neyse ki garanti kapsamına girdi de değiştirildi.
  • Akıllı telefonların büyük kısmı şarjın sonlarına doğru yaklaştıkça şarj hızını yavaşlatır.
  • Cihazınız hızlı şarj ile şarj oluyorsa hızlı şarjı kapatın, öyle deneyin.
  • Anormal bir ısınma mı var? AccuBattery ile batarya sıcaklık değerlerini kontrol edebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı