Telefon sattığım adam dava açacakmış

garfield63

Hectopat
Merhaba, pazar günü akşam saat 8'de Letgo üzerinden telefon sattım. Adam geldi baktı, cihazın ön kamerasının arızalı olduğunu başka bir arızasının olmadığını 3-4 defa dile getirerek ve söyleyerek telefonu teslim ettim. Bana dedi tamam ben yaptırırım. Biraz önce bana mesaj attı ve yaptırmak istemediğini ve kuzeninin savcı olduğunu söyledi ve paramı ver teli iade edeceğim dedi. Telefonu kendi gönül rızasıyla aldı ve Letgo'da ilan hala duruyor yani satarken de açıklamada da yazıyor. Kendisi kabul edip telefonu aldı. Sizce dava açarsa ne olur? Haklı olduğumu düşünüyorum. Yaşım 17 ve ailemle sorun yaşarım.
Not: Telefonu satarken yanımda arkadaşım vardı ve her şeyi gördü dinledi. Şahidim var yani. Telefonu aldıktan sonra benim bilgim dışında telefonu açtırmış. Tamir falan yaptırmaya çalışmış bir telefoncuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir şey yapamaz. Cihazı inceleyerek alsa da almasa da sorumluluk onun kimse kafasına silah dayamıyor cihazı alması için. Sonuçta siz çakma ürün teslimi yapmadınız ve arızası olduğunu da dile getirdiniz. Bırakın istediği yere dava açsın kendi kendine oyun oynasın. Zaten dava açma olayı da boş atıp tutmaktan başka bir şey değildir. Nedense herkesin kuzeni veya arkadaşı savcı oluyor bir anda :) Ayrıca mesaj kayıtları da duruyorsa ekran resmi alın kenarda kalsın.

Merhaba, pazar günü akşam saat 8'de Letgo üzerinden telefon sattım. Adam geldi baktı, cihazın ön kamerasının arızalı olduğunu başka bir arızasının olmadığını 3-4 defa dile getirerek ve söyleyerek telefonu teslim ettim. Bana dedi tamam ben yaptırırım. Biraz önce bana mesaj attı ve yaptırmak istemediğini ve kuzeninin savcı olduğunu söyledi ve paramı ver teli iade edeceğim dedi. Telefonu kendi gönül rızasıyla aldı ve Letgo'da ilan hala duruyor yani satarken de açıklamada da yazıyor. Kendisi kabul edip telefonu aldı. Sizce dava açarsa ne olur? Haklı olduğumu düşünüyorum. Yaşım 17 ve ailemle sorun yaşarım.
Not: Telefonu satarken yanımda arkadaşım vardı ve her şeyi gördü dinledi. Şahidim var yani. Telefonu aldıktan sonra benim bilgim dışında telefonu açtırmış. Tamir falan yaptırmaya çalışmış bir telefoncuda.

Korutmaya çalışırken alttan bırakmak diye buna denir. :D adam haksız çıkar :D

uğraşma bişi yapamaz kardeşim

Korutmaya çalışırken alttan bırakmak diye buna denir. :D adam haksız çıkar :D
malını açtırmakla hata etmiş o adam zaten asıl avukat benim bu davalar aldıgın gibi vermekle olur bir kere siber suçlar ilgilenmez suçu işleyen o

Hiçbir şey yapamaz. Zamanında telefonculuk yapan biri olarak sana tavsiye vermek istiyorum.

İkinci el bir cihaz sattığınızda elden teslim ettiğinize dair cihazın faturasının arkasını imzalayın. Alan kişi de aldığına dair imza atsın.

Olay şu şekilde. Belki sizden telefonu alınca yere düşürdü bir yerini bozdu. Geri size itelemeye çalışıyor. Asla kabul etmeyin. Cihazın bir yerine zarar vermediğini nereden bileyim diyip kapatın konuyu. Eğer o şekilde aldıysa konu kapanmıştır.

Bir de cihazlarınızı bozuk satmanız sizin zararınızadır. Birkaç güvenilir yerden fiyat alıp yaptırın ve temiz şekilde satın. Fiyatı bu şekilde tamir ücretinin üstünde olacaktır hem sizin için kârlı hem alan kişi için iyi. Sonuçta kimse binlerce TL verip bozuk kırık bir şey almak istemez.

10.000 TL dolandırıldım. Haksız seçilme sebebim havale ederken sebebi belirtmemiş olmam. Tik var bende mesajları siliyorum bu yuzden yanıma kaldı ama siz ilanı kaldırmamışsınız. Değişiklik yapmayın aksi takdirde bulabilirler. Oynama yapma. Hayırlı geceler forumdaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler zaten ben üst üste belirttim. Ben bişey yapabileceğini düşünmüyorum. Gene de danışayım dedim. Teşekkür ederim

Konuyu gören herkes fikrini yazarsa çok memnun olurum. :)

Görenler fikrini yazarsa sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı