Telefon sıfırlanınca WhatsApp yedeği gider mi?

Befehle

Kilopat
Android telefon fabrika ayarlarına döndürülünce WhatsApp yedeği gider mi?
Başka telefonda denedim yedekleme gözükmüyor.

Google Drive'a yedeklersen gitmez.
Whatsapp ayarlar kısmında yedeklemenizi alın. Tekrar yüklediğinizde mesajlarınız kalacaktır.
Her gece otomatik alıyordu Redmi Note 7 telefonumda, Huawei telefona geçtiğimde ise yedekleme bulunamadı diyor.
Bunun sebebi yedeklemenin eski telefonda kalması mı? O telefonu fabrika ayarına döndürmüştüm oysaki.

Her gece otomatik alıyordu Redmi Note 7 telefonumda, Huawei telefona geçtiğimde ise yedekleme bulunamadı diyor.
Bunun sebebi yedeklemenin eski telefonda kalması mı? O telefonu fabrika ayarına döndürmüştüm oysaki.
Whatsapp'ta ayarlara girin. Daha sonrasında Sohbetler kısmında ''sohbet yedeği'' yazılı bir seçenek göreceksiniz. Tekrardan yedekleme yapın. Hemen altında ''Sohbeti Dışa Aktar'' seçeneğinden sohbetleri seçip dışar aktarınız.

Hayır alakası yok. Mesajları yedeklememiş olabilir.
Yedeklememiş olması mümkün değil, eski telefonumda yanlışıkla Whatsapp'ı silmiştim ardından tekrar yüklediğimde yedekleme bulundu gibi bi seçenek çıktı ve 3GB yakın bir dosya indirdi.
Google Drive hesabı da kayıtlıydı hatta her gece 2.00 gibi yedekleme alıyordu.
Whatsapp'ta ayarlara girin. Daha sonrasında Sohbetler kısmında ''sohbet yedeği'' yazılı bir seçenek göreceksiniz. Tekrardan yedekleme yapın. Hemen altında ''Sohbeti Dışa Aktar'' seçeneğinden sohbetleri seçip dışar aktarınız.
Sohbetleri dışa aktarma ne işe yarıyor?
Tekrardan yedekleme yapacağım cihaz fabrika ayarlarına döndü, sıfırlandı yani.

Yedeklememiş olması mümkün değil, eski telefonumda yanlışlıkla WhatsApp'ı silmiştim ardından tekrar yüklediğimde yedekleme bulundu gibi bir seçenek çıktı ve 3GB yakın bir dosya indirdi.
Google Drive hesabı da kayıtlıydı hatta her gece 2.00 gibi yedekleme alıyordu.

Sohbetleri dışa aktarma ne işe yarıyor?
Tekrardan yedekleme yapacağım cihaz fabrika ayarlarına döndü, sıfırlandı yani.

Hocam gece 2 de alınan yedekleme telefonun kendi dahili hafızasına yapılıyor. Telefon sıfırlanınca o da doğal olarak gidiyor. Google Drive'a yedek almanız lazım. Ya da mesajlar için telefonun dahili hafızasından o yedek dosyalarını yeni telefona aktarmanız lazım.

Geri
Yukarı