Telefon soğutucusu alınır mı?

Hocam cihazın içini gördüm kasaya yapıştırılmış grafit plakaya direkt SoC temas ediyor. Alüminyum kasaya veriyor ısıyı.
Grafit soğutma veya vapor chamber ekran kısmında oluyor kasanın. Arka kısmında değil. Arka kısmı zaten S21'in plastiğe benziyor üzerine anakart ile arasında plastik var. Çerçeve metal olduğundan birden en çok ısınan çerçevedir muhtemelen.

Grafit soğutma veya Vapor chamber ekran kısmında oluyor kasanın. Arka kısmında değil. Arka kısmı zaten S21'in plastiğe benziyor üzerine anakart ile arasında plastik var. Çerçeve metal olduğundan birden en çok ısınan çerçevedir muhtemelen.

Anakartla arasında plastik yok anakart metal gövdenin üstünde önden arkaya sıralama şu şekil
Ekran ->metal kasa->grafit plaka->anakart->iç plastik kasa->dış arka kapak
Disassembly videolarını izleyebilirsin hocam. Ya da kendi tecrübemi aktarayım arka kapak soğukken cihazın dış tarafı ılınıyor.

Anakartla arasında plastik yok anakart metal gövdenin üstünde önden arkaya sıralama şu şekil
Ekran ->metal kasa->grafit plaka->anakart->iç plastik kasa->dış arka kapak
Hocam bildiğin metal kısmın üzerine plastik koymuşlar bunu inkar mı ediyorsun ? Metal kısımlar yerine kasaya temas edicek şekilde bir sistem kursalar çok daha soğuk çalışır.
Ekran görüntüsü 2023-08-03 021526.png

Alınmaz çünkü bir etkisi yok. Bilgisayardaki işlemcinin ve fanın arasındaki termal macun biraz dandikse bile yukarı yönlü çıkıyor sıcaklıklar direkt fan işlemciye temas ettiği halde. Telefon soğutucu vesaire bunları taksan anca arka kapağı soğutursun. İşlemciye veya pile etkisi olmaz.

Hocalarım telefonda büyük bir sıcaklık sorunu yok sadece oyun oynarken 1-1.5 saat sonra hafiften ısınıyor bunun için soğutucu alsam bu hafif ısı tamamen ortadan kalkar mı onu soruyorum.
Bu arada cihaz Xiaomi Redmi Note 10s.

Hocalarım telefonda büyük bir sıcaklık sorunu yok sadece oyun oynarken 1-1.5 saat sonra hafiften ısınıyor bunun için soğutucu alsam bu hafif ısı tamamen ortadan kalkar mı onu soruyorum.
Bu arada cihaz Xiaomi Redmi Note 10s.
Hocam dediğim gibi işlemciyi değil de arka kapağı soğutur sadece soğutucu. İşlemciye etkisi olmaz.

Geri
Yukarı