Çözüm Telefon Sony yazısında kalıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Merhaba,
Bu konumda sizlere Sony telefonlarda Sony yazısında takılıp tekrarlama sorununun çözümünü anlatacağım. (Eğer telfonunuz 2011'den sonra çıkmışsa bu videodaki yapılanları yapın. )
Uyarı: Bu yöntemi yazıyı baştan sona kadar okuduktan sonra yapınız.
Nedenleri: Bu sorunun iki nedeni vardır: 1. ROM hatası 2. Batarya sorunu.
%99 ROM hatasıdır çünkü genellikle ROM veya root attıktan sonra meydana gelir ama eğer her şeyi düzgün yaptıktan sonra bile olmuyorsa bataryadan olabilir.
İlk başta flashtool adlı programı bilgisayarınıza indirmeniz gerek buradan indirebilirsiniz.
Sonra Sony telefonunuzun FTF dosyasını indirmeniz gerek. FTF dosyasını bulmak için Sony Xperia+modeliniz+TR Ftf'yi Google'da aratıp bir şekilde indirmeniz gerek.
Bizim kullandığımız Sony Xperia SP ftf dosyasını buradan indirebilirsiniz.
Her şeyi yaptıktan sonra flashtool programını kurun. Telefonunuzu bağlıyın diyene kadar bağlamayın.
Ardından C diski/ flahtool/ firewares/ klosörlerine gelin ve yüklediğiniz FTF dosyasını firewares klosörünün içine atın.
Bir geri gelin yani flashtool klosörüne tekrar gelin ve drivers klosörünün içindeki flashtool Drivers.exe dosyasını açın. Ve kurma işlemine başlayın bir kere Next dedikten sonra size bazı yerlere tik atmanızı isteyecek oradan flashmode, fastboot mode ve aşağıya inerek telefonunuz hangi model ise onu seçio Next deyiniz. Biraz yüklenip yeni bir pencere açılacak ona da Next deyin. Yeni açılan penceredeki yüklemenin sonunda bazı yerlerde kırmızı çarpı işaretleri varsa yüklemeyi tamamladıktan sonra bu videodakileri yapın ve tekrar kurun.
Her şeyi tamamladıktan sonra flashtool programını açın ve şimşekli olan butona basın. Çıkan yeni pencereden Flashmode'a basıp ok deyin. Ardından bir ekran gelecek sol tarafta firewares klosöründeki FTF dosyaları gözükecek. Sizin attığınız FTF dosyası hangisi ise onu seçip sağ alttaki flash butonuna tıklayın.
Takii sizden telefonunuzu takın diyene kadar arkanıza yaslanın. Telefonunuzu takın ekranı geldiğinde size İngilizce ne diyorsa o şekilde takın.
Şimdi arkanıza yaslanın ve olması için dua edin. Ekrandaki yeşil çubuk tam dolana kadar bekleyin. Her şey tamamllandıktan sonra yukarı kısımda size unplug device yazdığında telefonu çıkarın ve açın. 2, 3 dakika bekleyin telefon hazır.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de telefon 2, 5 yıldır duruyor ve bu çözüm ile yaptım bir ara sanki olmayacakmış gibi hissettim ama çok şükür oldu.
Telefoncuya götürdüğümüzde hıyar bana beyni yanmış dedi. :D galiba kendi beyni yanmış ama neyse.
İnşallah sizde de olur çünkü ben yeni telefon alacaktım annem ise bu telefonu kıracaktı. Ama üstün Türk zekası ile yapabildim sizde yapabilirsiniz.
Huzur dolu günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Miro ST23i var ama Sony ekranında kalıyor TWRP'den sonra oldu wipe şeyine tıklayip formatlayacaktım ama formatlayamadan gitti System'i falan da sildim fazla dosya silince gitti sonradan geri gelmedi dediğinizi yaptım ama olmadı telefonu bulmuyor telefon hep açık şarj da almıyor acil çözüm lazım dün oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı