Telefon su aldıktan sonra dokunmatik çalışmıyor

Esunshine

Hectopat
Daha fazla  
Redmi Note 10S telefonum 4 gün önce yağmurda ıslandı. Telefonu kurutup pirince koydum. Pirinçte ne kadar işe yarıyor bilmiyorum; kimisi diyor ki hiçbir işe yaramaz, kimisi de pirince koy düzelir diyor. Dokunmatik ekranın orta kısmı çalışmıyor, onun dışında bir sorunu yok.

Cihaz yurt dışı, ekran değişimine para vermek istemiyorum, çünkü ileride oksitlenip başka bir yerinin arızalanmasından korkuyorum. Ekran değişimi yapmadan düzeltmenin bir yolu var mı? Olmazsa yeni telefon alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamirin sonucu ne oldu hocam? Yeni sorun mu oluştu?
%90 çakma ekran...
Keşke resmi bir yere verseydiniz. Her telefoncu işini yapamıyor.
Orijinal ekrana 3000 lira dediler, 1500 liraya yan sanayi (sözde kaliteli) ekran taktırdım. Daha önce yan sanayi ekran kullanmamıştım, ekranın renk kalitesizliğini bir yana bırakıyorum, dokunma hassasiyeti de kötü. Arada kendi kendine dokunuyor, kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Klavyeden bir şey yazarken de kendi kendine farklı harflere basıyor.

Orijinal ekrana 3000 lira dediler, 1500 liraya yan sanayi (sözde kaliteli) ekran taktırdım. Daha önce yan sanayi ekran kullanmamıştım, ekranın renk kalitesizliğini bir yana bırakıyorum, dokunma hassasiyeti de kötü. Arada kendi kendine dokunuyor, kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Klavyeden bir şey yazarken de kendi kendine farklı harflere basıyor.

Ucuz etin yahnisi...

Bu yüzden mahalle telefoncuları gibi yerler değil de, orijinal parça satan yerler veya gerçekten yetkili servislere tamir ettirin.

Geri
Yukarı