Telefon sürekli güvenli modda açılıyor

5TOLAS

Hectopat
Daha fazla  
4 gündür telefona stock ROM atmakla uğraşıyordum. Dün akşam dokunmatiği kendine gelir gibi oldu (daha önceleri çalışmıyordu). Bende kapatıp şarja taktım. Bu sabahleyin baktığımda telefon normal olarak açılmıştı bende kullandım bayağı. Saat 17 30 civarı yeniden başladığımda sürekli güvenli modda açılıyor. Ses kısma tuşu Android'in içinde çalışmıyor. Download moda almaya çalışınca kullanılabiliyor ve ses açma tuşu ise Android'in içinde çalışıyor ama recovery e girmeye çalıştığımda tuşa basmamışım gibi oluyor. Cihazda yüksek ihtimalle sıvı teması var ama hoparlör, mikrofon, jak girişi ve ahizeden su almamış oralar yaptığım testlerle sağlam duruyor. Bu sorunun sebebi ne olabilir? Cihaz A5 2016.

Hocam telefonun açma tuşuna bir süre basılı tutup güvenli mod falan gidince siyah ekran gelecek ve açma tuşunu bırakıp tekrar bir süre basılı tutup açmayı denediniz mi?

Tam anlayamadim hocam biraz açar mısınız?

Kusura bakmayın hocam tam olarak anlatamadım bu güvenli mod sorunu amcamdada olmuştu şimdi şu an telefonunuz güvenli modda ise kilit tuşuna yaklaşık 10 saniye basılı tutup bırakın ve tekrar 10 saniye basılı tutmayı deneyebilir misiniz?

Kusura bakmayın hocam tam olarak anlatamadım bu güvenli mod sorunu amcamdada olmuştu şimdi şu an telefonunuz güvenli modda ise kilit tuşuna yaklaşık 10 saniye basılı tutup bırakın ve tekrar 10 saniye basılı tutmayı deneyebilir misiniz?

Hocam yaptığım işlem şu şekilde:
Telefon açıkken güç tuşuna 10 saniye bastım ve kapandı tekrar açılınca hala aynı hocam.

Zaten belirtmişsiniz ses tuşunun bozuk olduğunu. Olayı açıklayayım. Telefon açılış animasyonunda (çoğu telefonda) ses kısma tuşunu basılı tutarsanız telefon güvenli modda açılır.

Zaten belirtmişsiniz ses tuşunun bozuk olduğunu. Olayı açıklayayım. Telefon açılış animasyonunda (çoğu telefonda) ses kısma tuşunu basılı tutarsanız telefon güvenli modda açılır.

Peki çıkmanın bir yolu yok mu? Bugün neredeyse normal olarak kullandım.

Telefon bildirim panelinde güvenli moddan çıkış için herhangi bir bildirim var mı? Eğer yok ise telefonu yeniden başlatmayı deneyin. (Kapatıp açmayın yeniden başlatın.)

Geri
Yukarı