Telefon suya düştü şarjı hızlı bitiyor

Daha fazla  
Telefon yaklaşık 10 saat falan önce suya düştü ve kapanıp açılıp duruyordu. Suyu bütün deliklerden nefesimle içime çektim ve pirince yatırdım. Düzeldi, fakat şarjı anlam veremediğim derece hızlı tükeniyor. Redmi 9C kullanıyorum, 5000 mAh bataryası var ve zorlayınca iki günü çıkaran batarya akşam saat 20.00 gibi elime aldığımda %88 civarındayken saat 01.00 da %48'i gördü (bu süreç içinde telefonla 1 saat anca uğraşmışımdır) batarya değişimi şart mı yoksa telefonun içindeki suyun bir kısmı batarya veya farklı bir yere kaçmış da iyice kurumasını mı beklemem lazım?

Bulgura ya da pirinçe koyun telefonu 1 gece beklesin. Benim eski telefonum 2-3 kere su almıştı geceleyin bulgura koyunca sabah düzeliyordu.

Bulgura ya da pirinçe koyun telefonu 1 gece beklesin. Benim eski telefonum 2-3 kere su almıştı geceleyin bulgura koyunca sabah düzeliyordu.
Yok daha neler. O sudan hemen sonra ve çalışmayan telefonlar için uygulanması gereklidir. Adam telefonu kullananıyor. Pirince koyunca herhangi bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı