Telefon/tablet gibi cihazların tamirinde fatura kesimi zorunlu mu?

atomicgrey

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

Doğrudan konuya gireceğim. Telefonumun kırık ekranı için tamirciye gittim ve yarım yamalak iş yapıp teslim ettiler. Ben teslim alırken dikkatli bakmamıştım ve maalesef dokunmatik geri tuşu çalışmıyor ve orta tuş zor basıyor. Ekran tamir edildi ancak şimdi de bu defo ile kullanmak durumundayım. En büyük hatam alırken detaylıca bakmamaktı, acelem vardı. Telefoncu hatayı bana yıktı ve mağduriyetimin giderilmesi için tekrar ücret ile ekran değişimi yapılacak dediler. Orta yolu bulamadık ve hatalarını kabul etmiyorlar. Ayrıca fatura veya fiş kesilmedi tamir işlemi için, fatura istediğimde KDV diyerek benden ücret istediler. Sert bir üslupla karşılanmam da cabası. Telefonumun modeli eski ve yeni telefon almak için bu aralar bütçem yok, tamir ettireyim de binlerce lira telefon parası vermeyeyim dedim. 2022 yılında şu yaşadıklarım beni çileden çıkardı gerçekten. Anlaşamayacağımızı anladım ve iyi günler diyerek çıktım ama hukuki olarak bir şey yapabilir miyim size sormak istedim.

Elimde fatura olmadığı için THH başvurusu yapmak sonuç verir mi bilemiyorum. Vergi dairesine gidip fatura kesmedikleri için şikayette bulunsam sonuç alabilir miyim?

Kac kere telefon tamir ettirdim hic fatura kestiklerini gormedim. Nereye yaptirdiniz bu arada? Sikayet etme hakkiniz var diye biliyorum.
Maalesef kurumsal firmalar yerine küçük bir AVM tarzı bir yerdeki telefoncuya götürdüm, ki bu da son oldu benim için. Bir dahakine telefonsuz gezerim ama merdiven altı telefoncuya adım atmam, muhatap bulabileceğim bir servise bırakırım. Bugün şöyle etraflıca düşününce, birçok telefoncu aynı şeyi yapıyor, vergiden kaçıyor yani. Ben telefonumu sağlam alsaydım ve 2 gün sonra ekranda bir sorun olduğunu fark etseydim yine aynı kapıya çıkacaktık. 3 kuruş fazla olsun ama servis olsun, kesin ve net fikrim bundan sonra. Nereye ve nasıl şikayet edebilirim bu arada var mı bilginiz?

Maalesef kurumsal firmalar yerine küçük bir AVM tarzı bir yerdeki telefoncuya götürdüm, ki bu da son oldu benim için. Bir dahakine telefonsuz gezerim ama merdiven altı telefoncuya adım atmam, muhatap bulabileceğim bir servise bırakırım. Bugün şöyle etraflıca düşününce, birçok telefoncu aynı şeyi yapıyor, vergiden kaçıyor yani. Ben telefonumu sağlam alsaydım ve 2 gün sonra ekranda bir sorun olduğunu fark etseydim yine aynı kapıya çıkacaktık. 3 kuruş fazla olsun ama servis olsun, kesin ve net fikrim bundan sonra. Nereye ve nasıl şikayet edebilirim bu arada var mı bilginiz?
Yok hocam bilmiyorum. Isterseniz TKK ile bir gorusun. Belki yardimci olabilirler.

Geri
Yukarı