Telefon termal ped ve bakır soğutma takviyesi

Küçük kobra

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
Selamlar artan telefon fiyatları nedeniyle kullandığım telefonu dualar ile ayakta tutuyordum fakat artık işe yaramamaya başladı :d ısınma sorununa çözüm olarak elimde olan termal pedleri taktım ısısı gerçekten de düştü. Ancak aklıma yeni bir fikir geldi resimde gördüğünüz alüminyum kısımlara bakır folyo koysam ve bunun üstüne tekrar termal ped koyarsam sinyal sorunu yaşar mıyım? Isı iletiminde faydası olacağına eminim ayrıca bataryanın altına eğer varsa 0.5mmlik termal ped koymayı düşünüyorum sonuçları paylaşırım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220414_233728.jpg
    IMG_20220414_233728.jpg
    110,4 KB · Görüntüleme: 59
Öyle çok bir şey fark etmeyecektir. Ama eğer o kısımda güzel alüminyum blok denk getirirseniz kapak olarak root ile işlemci çekirdeklerine OC yaparsınız performans artar. Ama tabii bataryanın daha hızlı bitme gibi bir gerçeği var.

Öyle çok bir şey fark etmeyecektir. Ama eğer o kısımda güzel alüminyum blok denk getirirseniz kapak olarak root ile işlemci çekirdeklerine OC yaparsınız performans artar. Ama tabii bataryanın daha hızlı bitme gibi bir gerçeği var.

Root-room cart curt gibi şeyleri biliyorum o konuda sorun yok ayrıca alüminyum blok falan koyamam :D
Ayrıca telefonumun arka kapağı yok kırıldığı için almadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı