Telefon vs bilgisayar

Soru saçma. Bilgisayar ile yapamadığın tonla şey var. Telefonla da yapamadığın tonla şey var. Eğer bir amaç belirtirseniz ikisinden hangisi daha uygun kıyaslarız. Ben ikisinden de vazgeçemem.

Soru saçma. Bilgisayar ile yapamadığın tonla şey var. Telefonla da yapamadığın tonla şey var. Eğer bir amaç belirtirseniz ikisinden hangisi daha uygun kıyaslarız. Ben ikisinden de vazgeçemem.

Bilgisayarla yapamadığın tonla şey?

Bilgisyarla yapamadığın tonla şey?
- Cebinde taşıyamıyorsun.
- Hızlıca cebinden çıkartıp yüksek kalitede fotoğraf çekemiyorsun
- Başında oturmana gerek yok. Telefonu avucuna alıp yatağında uzanıp kullanabiliyorsun.

Kısaca telefon sana taşınıla bilirlik ve konfor sunuyor. Ama burada telefonu savunmuyorum. Telefonla yapamayıp Bilgisayara muhtaç olduğumuz da tonlarca iş var tabi ki.

Kısaca cebe sığan ve her an yanımızda olan telefonlar internette gezme ve birçok iş bakımından bilgisayarların yerini alıyor. Ama ağır işlem gücü gerektiren işleri de telefon ile yapamıyorsun. İki cihaza da muhtacız. İkisini de belirli bir amaç olmadan kıyaslamak saçma.

İkisi tamamen farklı şey telefon hem iletişim hem de sosyal medya kullanmak için güzel bir cihaz bilgisayar ise oyun oynayıp internette gezinmek ve kirli işler için kullanılabilir telefonda oyun oynanmasını saymıyorum çünkü %90'ı P2W oyunlar ve sıkıcılar CoD Mobile dışında güzel bir oyun yok neredeyse telefonda ayrıca bu soru çok saçma üsttede belirttiğim gibi ikisi tamamen farklı türden şeyler.

Düşük bütçe varsa telefon eğitim için vs. daha iyi olur ama bütçe yeterliyse bilgisayar çok daha iyi. Şahsen ben bilgisayarı tercih ediyorum. Daha rahat bir kullanımı varmış gibi geliyor.

Pcyi hem telefon hem de konsola dönüştürebilirsiniz ama diğerlerini yapamazsınız.

Geri
Yukarı