Çözüldü Telefon yedeklerinden virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreemiryg

Decapat
Merhaba. Geçenki konularımda da bahsettiğim virüsten şüphe ederek telefonuma hard reset dedikleri factory reset attım (telefonu kapatıp ses tuşuna basıp açılan menüden resetleme). Sonra, WhatsApp yükleyip Drive yedeklerini indirdim. Huawei hesabıma girdim bir iki yedek geri geldi. Eğer virüs var ise bu yedeklerden geri dönme ihtimali yoktur değil mi? Var olabilir diyor iseniz yedekleri silip bir daha reset atacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer telefonuna gelen virüs sana WhatsApp'dan ya da herhangi bir yerden gelen bir dosya ise ve sen bunu da yedeklediysen evet yedeğini geri yüklediğinde muhtemelen o dosyada geri gelecektir.

Eğer telefonuna gelen virüs sana WhatsApp'dan ya da herhangi bir yerden gelen bir dosya ise ve sen bunu da yedeklediysen evet yedeğini geri yüklediğinde muhtemelen o dosyada geri gelecektir.

Hocam bana sahte link gelmişti ve ona. Tıkladım ama benim WhatsApp aylık yedek aldığı için en son 28 şubatta yedek almış, sorun yoktur değil mi?

Hocam geri alın ve ESET ile tarama yapın.
Hocam reset atmadan önce kaspersky ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı sorun yoktur herhalde? Huawei yedekleri ise sadece taaa aralık 2020 den kalma fotoğraflar, WhatsApp'da 28 Şubat günü yedeklenmiş ki link dün geldi, teknik olarak sorun olacağını düşünmüyorum ama sizin fikriniz nedir hocam?
Hocam geri alın ve ESET ile tarama yapın.
Hocam müsait olunca geri dönebilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı