Çözüldü Telefona 2 faktörlü kod gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Skorpi

Kilopat
Cihazıma format attım. Sonrasında Gmail hesabıma vs girdim, rutin yaptığım şeyler. Ben 2 faktörlü doğrulama ile giriyorum mailime çalınma riskine karşı fakat kod gelmiyor telefonuma. Mobil operatörünü aradım, hiçbir kısıtlama veya engelleme söz konusu değil dedi mesaj almanızda.

Mailimin içinde rehberlerim Google Drive'de aile fotoğraflarım var lütfen yardımcı olur musunuz?

Bu işi çözse çözse değerli @Recep Baltaş @Ali Güngör çözer.
Yokmu çözümü kafayı yiyeceğim ya önemli bilgilerim rehberim aile fotoğraflarım her şey mailin içinde.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar benim de sorunum çözülmüş bulunmaktadır sistemsel bir sorun oldugundan dolayı büyük ihtimalle.

"Doğrulama kodu almadınız​

• Bunun yerine size Google istemi gönderilmiş olabilir. Kısa mesaj (SMS) doğrulama kodları yerine neden Google istemlerini önerdiğimizi öğrenin.
  • Oturum açma şeklinizde bir değişiklik fark edersek (ör. konumunuz) kısa mesaj aracılığıyla doğrulama kodu alamayabilirsiniz.
  • Telefonunuza doğrulama kodu içeren kısa mesaj gönderildiyse hizmet planınızın ve mobil cihazınızın kısa mesaj almayı desteklediğinden emin olun.
    • Mesajın teslim süresi ve bu hizmetin kullanılabilir olup olmadığı, bulunulan yere ve servis sağlayıcıya göre farklılık gösterebilir.
  • Kodlarınızı almaya çalışırken internet bağlantınızın yeterli olduğundan emin olun.
  • Telefonunuza doğrulama kodunu içeren sesli çağrı alırsanız aşağıdaki durumlarda sesli mesaj alırsınız:
    • Telefonu yanıtlayamazsanız.
    • İnternet bağlantınız yeterli değilse.
İpucu: Birden fazla doğrulama kodu istediyseniz yalnızca en yeni olan kod çalışır."

Bu durumda Google hesabınıza giriş yaptığınız başka bir cihaz varsa ona bildirim geliyor ama SMS gelmiyor olabilir. Böyle bir cihaz var mı?

"doğrulama kodu almadınız​

• Bunun yerine size Google istemi gönderilmiş olabilir. Kısa mesaj (SMS) doğrulama kodları yerine neden Google istemlerini önerdiğimizi öğrenin.
  • Oturum açma şeklinizde bir değişiklik fark edersek (ör. Konumunuz) kısa mesaj aracılığıyla doğrulama kodu alamayabilirsiniz.
  • Telefonunuza doğrulama kodu içeren kısa mesaj gönderildiyse hizmet planınızın ve mobil cihazınızın kısa mesaj almayı desteklediğinden emin olun.
    • Mesajın teslim süresi ve bu hizmetin kullanılabilir olup olmadığı, bulunulan yere ve servis sağlayıcıya göre farklılık gösterebilir.
  • Kodlarınızı almaya çalışırken internet bağlantınızın yeterli olduğundan emin olun.
  • Telefonunuza doğrulama kodunu içeren sesli çağrı alırsanız aşağıdaki durumlarda sesli mesaj alırsınız:
    • Telefonu yanıtlayamazsanız.
    • İnternet bağlantınız yeterli değilse.
ipucu: birden fazla doğrulama kodu istediyseniz yalnızca en yeni olan kod çalışır."

Bu durumda Google hesabınıza giriş yaptığınız başka bir cihaz varsa ona bildirim geliyor ama SMS gelmiyor olabilir. Böyle bir cihaz var mı?

Yok hocam herhangi bir giriş yaptığım cihaz vs güncel olarak kendi cihazımı kullanıyorum 23 Nisan'da anneme yeni cihaz aldım hattını taktım Gmail'ini vs giridm iki faktörlü doğrulama SMS'i gelmedi biraz denedim yok kod gelmedi sonra bıraktım belki düzelir kendiliğinden diye.

Kendi cihazım biraz yavaşlamıştı rutin yaptığım şeyler cihazima format attım 23' Nisan'da formattan sonra Gmail bilgilerimi girmeyi denedim aynı sorun bende de oldu kod gelmiyor 2 tane Gmail hesabım var benim de ikisinde de çift doğrulama var ikisinde de doğrulama SMS'i gelmediği için giremiyorum.

@ciyan bu dostumuzda aynı benim sorunu yaşıyor.

Son düzenleme:
Yok hocam herhangi bir giriş yaptığım cihaz vs güncel olarak kendi cihazımı kullanıyorum 23 Nisan'da anneme yeni cihaz aldım hattını taktım Gmail'ini vs giridm iki faktörlü doğrulama SMS'i gelmedi biraz denedim yok kod gelmedi sonra bıraktım belki düzelir kendiliğinden diye.

Kendi cihazım biraz yavaşlamıştı rutin yaptığım şeyler cihazima format attım 23' Nisan'da formattan sonra Gmail bilgilerimi girmeyi denedim aynı sorun bende de oldu kod gelmiyor 2 tane Gmail hesabım var benim de ikisinde de çift doğrulama var ikisinde de doğrulama SMS'i gelmediği için giremiyorum.

@ciyan bu dostumuzda aynı benim sorunu yaşıyor.
Evet çözüme ulaşmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse bir deneyim olmuş olur konuyu takip eden arkadaşlar içinde.

Aynı sorunu iki gündür bende yaşıyorum Google herhangi bir müşteri hizmetleri de yok maile gelen bilgilere ihtiyacım var.

Evet çözüme ulaşmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse bir deneyim olmuş olur konuyu takip eden arkadaşlar içinde.

Yedek hat aldım aktif olmadı daha umarım düzelir aktif olduğu zaman şayet düzelmezse cidden kafayı yiyeceğim 2 gündür hesaba giremiyorum rehberim fotoğraflarım bütün yedek olarak tutuğum bilgiler Drive'de şaka gibi kod gelmediği için giremiyorum.

Yedek hat aldım aktif olmadı daha umarım düzelir aktif olduğu zaman şayet düzelmezse cidden kafayı yiyeceğim 2 gündür hesaba giremiyorum rehberim fotoğraflarım bütün yedek olarak tutuğum bilgiler Drive'de şaka gibi kod gelmediği için giremiyorum.
Yedek hat aktif olduğunda sonucu bildirebilir misiniz çünkü hakikaten can sıkıcı bir durum ve internette bir çözümü de yok.

Yedek hat aktif olduğunda sonucu bildirebilir misiniz çünkü hakikaten can sıkıcı bir durum ve internette bir çözümü de yok.

Yedek hat aktif olduğu gibi deneyip sonucu yazacağım konuya.

Çözüm olmadığı gibi bizler sürekli deneyince inşallah hesabı askıya almazlar yoksa tamamen deliririm cidden.

Son düzenleme:
Yedek hat aktif olduğu gibi deneyip sonucu yazağım konuya.

Çözüm olmadığı gibi bizler sürekli deneyince inşallah hesabı askıya almazlar yoksa tamamen deliririm cidden.

Aslında Google tarafinda çok basit çözülebilecek bir şey ama maalesef bu konuda hiçbir çözüm ve çözüm odaklı bir şeyler yok. İnşallah sistemsel bir şeydir ve bir an önce çözülür.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı