Telefona 3. parti ROM kurmak riskli midir?

Hylex

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Redmi Note 11 cihazıma pixel Experience ROM'u kurmak istiyorum ama kurarken telefon bir daha açılmaz, elektrikler gider ya da garanti dışında kalır diye korkuyorum kurarken bir sorun oluşma ihtimali var mı ve böyle bir sorun oluştuğunda çözmesi zor olur mu?

Korkuyorsanız girmeyin Xiaomi de brick yapsanızda açması diğer telefonlardan kolaydır güvenlidir konusu eğer banka hesabınızı girmicekseniz veya kart numaralarınızı girmicekseniz kullanın bir şey olmaz bizzat ben kullanıyorum 3 yıldır hiçbir sıkıntısını görmedim ilk kez yapıyorsanız videolardan yardım alın veya forumdaki yönergeleri izleyin.

Korkuyorsanız girmeyin Xiaomi de brick yapsanızda açması diğer telefonlardan kolaydır güvenlidir konusu eğer banka hesabınızı girmicekseniz veya kart numaralarınızı girmicekseniz kullanın bir şey olmaz bizzat ben kullanıyorum 3 yıldır hiçbir sıkıntısını görmedim ilk kez yapıyorsanız videolardan yardım alın veya forumdaki yönergeleri izleyin.
Banka uygulamalarını kullanmak neden riskli?

Garanti dışı kalabilir bunu garanti firmasına sormanız daha iyi olur. Sorun çıkarsa çözmesi kolay oluyor TWRP'ya da Mi Flash üzerinden farklı ROM yükleyebilirsin.

Boş yere riske atmaya gerek duymuyorum ne olduğunu bilmiyoruz yazılımın içinde boş yere heyecana gerek yok hocam :D
XDA developers sitesinden indiriyorum ben ROM'ları. Orada paylaşılanlar güvenli midir? ROM için en popüler forum sitesi.

XDA developers sitesinden indiriyorum ben ROM'ları. Orada paylaşılanlar güvenli midir? ROM için en popüler forum sitesi.

XDA aynı Technopat gibi public bir forumdur fakat orada kullanıcılar kendi şahaserlerini paylaşır mesela Redmi 8 için bir Custom ROM yaptın ve XDA forumunda paylaştın içinde ne oldugu belli değil genelde hiçbir yazılımda bunu bilemeyiz o yüzden güvenliğe çok takıntılıysan stock ROM'da kalmanı tercih ederim.

Geri
Yukarı