Rehber Telefona AetherSX2 ile Persona 3 FES Kurmak

Makaleler
4
Foruma böyle bir rehber ile girmek güzel olur. Öncelikle AetherSX2'nin sistem gereksinimlerini belirtelim.

"The AetherSX2 Team recommends a Phone with a Snapdragon 845 CPU or higher. Phones like the LG Thrill P925, I14Pro, and M11 Ultra, which each have four massive CPU cores, are particularly noteworthy. Also, a 64-bit CPU and Android 7.0 or later are needed for this emulator to function."

Burada yazdığı üzere en az Snapdragon 845 dengi bir işlemci öneriyorlar. Daha altını önermiyorum. Aynı zamanda Persona 3 FES "playable" seviyesinde.

1- AetherSX2 Yüklemek
Play Store'da var ama o sürümü önermiyorum.
Benim önerdiğim versiyon budur. Tavsiyem BIOS ve oyunu indirmeden önce kurmamanız. Bu ikisinin indirme linkini internetten bulabilirsiniz. Ben veremem.

2- Emülatör Kurulumu
Emülatörü açınca sizden ne yapmanız gerektiğini açıkça söyleyecek. Benim bu konuda yapmanızı önerdiğim 2 şey var. Geri kalanı size kalmış.

Öncelikle güvensiz ama hızlı ayarları seçmenizi öneririm. Güvenli ayarlar amiral gemileri için. Daha fazla performans için dediğim ayarları seçmeniz gerek.

İkincisi de BIOS'u içe aktarmak. "BIOS'u içe aktar." seçeneğinden BIOS dosyasını seçip BIOS'u içe aktarabilirsiniz. Emülatörü kurarken bu seçenek de size sunulacaktır.

Bu ikisi dışındakiler size kalmış. Persona 3 FES'in kurulu olduğu klasörü seçip oyunu oynayabilirsiniz. Seçenekleri kendi telefonunuza göre ayarlayın.

Ben Redmi Note 8 Pro'da kendi ayarladığım seçenekler ile 20-30 FPS alıyorum. AetherSX2'de oyundan çıkmadan ayarları değiştirebilirsiniz. Ayrıca oyunun save sisteminden rahatsız olan varsa save state özelliği de bulunmakta. AetherSX2 en hızlı Android PS2 emülatörüdür. Aynı zamanda diğer PS2 oyunlarını da oynayabilirsiniz.

Geri
Yukarı