Telefona anlamsız mesajlar ve aramalar geliyor

Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar. Cep telefonumda parmak izi ve PIN ile koruma bulunuyor. Ayrıca, WhatsApp'ta da parmak izi ile koruma özelliği aktif. Ramazan Bayramı'nda internetim olmadığı bir zamanda dışarı çıkmak zorunda kaldım ve eve geç döndüm. İnternet bağlantısı sağlandığında sınıf grubundan mesajlar geldiğini fark ettim. Ancak ben o saatte dışarıdaydım ve internete bağlanmamıştım. Durumdan rahatsız oldum ve aileme söyledim, ancak hiçbir şekilde mesaj atmadığımı ve telefonumu şifreli tuttuğumu belirttiler. Zamanla bu rahatsızlık geçti.

Ancak bugün gece saat 23.55'te ardı ardına telefonuma 5 SMS geldi: "tıkla gelsin", "BİM", "paybol", "file market", "kim GB ister". Hepsi üyelik giriş kodu veya üyelik oluşturma koduydu. İlk başta şaşırdım ve ne olduğunu anlayamadım. Daha sonra +447 ile başlayan bir numara beni aradı, açtım fakat karşı taraf hemen kapattı. Şu an bu durumdan fazlasıyla rahatsız oldum. Yardımcı olabilecek veya ne yapmam gerektiğini söyleyebilecek biri var mı? Numaramı değiştirirsem sorun ortadan kalkar mı, yoksa telefonuma virüs mü bulaştı?

Telefonuna virüs bulaşmamış olabilir. Birileri numaranıza spam SMS ve arama gönderiyor sanırım. Cihazınızda spam koruması özelliği varsa aktif edin. Azalır. Gelen linklere tıklamayın.

Öncelikle iyi akşamlar. Cep telefonumda parmak izi ve pın ile koruma bulunuyor. Ayrıca, WhatsApp'ta da parmak izi ile koruma özelliği aktif. Ramazan Bayramı'nda internetim olmadığı bir zamanda dışarı çıkmak zorunda kaldım ve eve geç döndüm. İnternet bağlantısı sağlandığında sınıf grubundan mesajlar geldiğini fark ettim. Ancak ben o saatte dışarıdaydım ve internete bağlanmamıştım. Durumdan rahatsız oldum ve aileme söyledim, ancak hiçbir şekilde mesaj atmadığımı ve telefonumu şifreli tuttuğumu belirttiler. Zamanla bu rahatsızlık geçti.

Ancak bugün gece saat 23.55'te ardı ardına telefonuma 5 SMS geldi: "tıkla gelsin", "BİM", "paybol", "file market", "kim GB ister". Hepsi üyelik giriş kodu veya üyelik oluşturma koduydu. İlk başta şaşırdım ve ne olduğunu anlayamadım. Daha sonra +447 ile başlayan bir numara beni aradı, açtım fakat karşı taraf hemen kapattı. Şu an bu durumdan fazlasıyla rahatsız oldum. Yardımcı olabilecek veya ne yapmam gerektiğini söyleyebilecek biri var mı? Numaramı değiştirirsem sorun ortadan kalkar mı, yoksa telefonuma virüs mü bulaştı?

SMS bomber göndermişler hocam. Aramaya da aynı şekilde. Ya numaranızı değiştireceksiniz ya da normal kullanmaya devam edeceksiniz.

Öncelikle iyi akşamlar. Cep telefonumda parmak izi ve pın ile koruma bulunuyor. Ayrıca, WhatsApp'ta da parmak izi ile koruma özelliği aktif. Ramazan Bayramı'nda internetim olmadığı bir zamanda dışarı çıkmak zorunda kaldım ve eve geç döndüm. İnternet bağlantısı sağlandığında sınıf grubundan mesajlar geldiğini fark ettim. Ancak ben o saatte dışarıdaydım ve internete bağlanmamıştım. Durumdan rahatsız oldum ve aileme söyledim, ancak hiçbir şekilde mesaj atmadığımı ve telefonumu şifreli tuttuğumu belirttiler. Zamanla bu rahatsızlık geçti.

SMS boomer dayko numaranı değiştirmene gerek yok sanal ortamda takılıyorsan biri uğraşıyordur salar birkaç arama sonra sonsuza kadar böyle devam edemez gelen numaraları engelle Boomer'da aynı numaralar kullanılıyor zaten sürekli güncellenmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı