Çözüldü Telefona batarya ters takılırsa ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

User not found

Centipat
Makaleler
1
Telefonun bataryasının eksi ve artı kutuplarının yerini değiştirerek bağlarsak ve açmaya çalışırsak ne olur? Telefonun dahili hafızasına veya herhangi bir yerine zarar gelir mi?

SD kart takılı bir MP3 çalarra bu işlemi uyguladığımda, SD kartın içinde ne kadar veri varsa silindiğini gözlemledim. Daha sonra SD Kart'ı fat32 olarak tekrar biçimlendirdim ve kullanıyorum. MP3 çalar da 10-15 liralık ucuz bir cihazdı.

Çözüm
İlk yanacak eleman besleme entegresidir bu bileşen yandıktan sonra telefon açılmaz hiçbir şekilde... Aslında soket veya tırnak durumu göz önüne alınırsa çok zor hatta normal koşullarda imkansız bir olay bu.

Deneyip gözlemlerinizi bize aktarabilirsiniz dilerseniz :)

Baş-ül Adam

Decipat
Yer
Black Mesa
Telefon bataryasını ters takma gibi bir ihtimal var mı? Zarar gelebilir cihaza.

Pozitifdeger

Decipat
İlk yanacak eleman besleme entegresidir bu bileşen yandıktan sonra telefon açılmaz hiçbir şekilde... Aslında soket veya tırnak durumu göz önüne alınırsa çok zor hatta normal koşullarda imkansız bir olay bu.

Çözüm
KS
U

User not found

Centipat
Makaleler
1

Denendi, sonuçlar bekleniyor. Biraz uzun sürecek gelmesi. :)

Makaleler
14
Yer
Chromedoge 90
Yukarı