Telefona bisküvi kırıntısı girdi

Hayır şarj soketini bir kutu olarak düşün senin şarj taktığın delikten çıkar en fazla eğer telefonlar hakkında azıcık bilginiz varsa
1- telefonun arka kapağını internetten araştırıp açınız.
2- uygun tornavida ya da vidaları sökebilmek için uygun bıçağı alınız.
3- hoparlör altta ise hoparlörün vidalarını sökün hoparlörü çıkarın (eğer hoparlör altta ise vidaları kaybetmeyiniz herhangi bir vidayı takmaz iseniz temas kaybından hoparlör gidip gelir veya hiç çalışmaz)
4- şarj parçasına bağlı olan soket ve kabloları çıkarın şarj soketini elinize bir fırça yardımı ile içini temizleyebilirsiniz yaparsanız sonucu yazın :D
Yeni nesil telefonlarda bu bahsettiklerin uzman birisi tarafından yapılmadığı sürece çok riskli. Kimi telefon direkt ekran kısmından özel ısıtıcılar ve alet takımıyla açılabiliyor. En mantıklı ve sağlıklı olanı eğer bir sorun varsa yetkili servise götürmektir. Yoksa daha büyük bir hasar meydana gelerek garanti kapsamı dışında yüksek masraflı müdahaleler yapılması gerektirebilir.

Yeni nesil telefonlarda bu bahsettiklerin uzman birisi tarafından yapılmadığı sürece çok riskli. Kimi telefon direkt ekran kısmından özel ısıtıcılar ve alet takımıyla açılabiliyor. En mantıklı ve sağlıklı olanı eğer bir sorun varsa yetkili servise götürmektir. Yoksa daha büyük bir hasar meydana gelerek garanti kapsamı dışında yüksek masraflı müdahaleler yapılması gerektirebilir.

Sizde haklısınız hocam ben sadece kendi telefonumda öyle yapmıştım ondan dedim :)

Geri
Yukarı