Telefona format atılmasına rağmen dosyalar duruyor ve garip uygulamalar var

natureex

Picopat
Merhaba. Telefonuma format atıldı. Aldığımda ise dosyalarım duruyordu. Bilgisayarcı da bilgisayar mühendisi atmış. Bazı dosyaları korumak saklamak istiyor musun diye sormuş ve bir yazılım yüklemiş. İçinde oyun uygulamaları var. Galerimde rehberimdeki her şey duruyor. İçinde Samsung internetim bölümünde ise appgallery.huawei.com isimli bir sayfa açık kalmış. Yine Samsung gizlilik bildirimi isimli sayfaya girilmiş 500 TL de para bayıldık. Bilgisayar mühendisi olunca işini biliyor diyorsunuz. App Gallery Huawei nedir? Bu yazılımı buradan mı indirdi? Bilen yanıtlarsa sevinirim.

Merhaba. Telefonuma format atıldı. Aldığımda ise dosyalarım duruyordu. Bilgisayarcı da bilgisayar mühendisi atmış. Bazı dosyaları korumak saklamak istiyor musun diye sormuş ve bir yazılım yüklemiş. İçinde oyun uygulamaları var. Galerimde rehberimdeki her şey duruyor. İçinde Samsung internetim bölümünde ise appgallery.huawei.com isimli bir sayfa açık kalmış. Yine Samsung gizlilik bildirimi isimli sayfaya girilmiş 500 TL de para bayıldık. Bilgisayar mühendisi olunca işini biliyor diyorsunuz. App Gallery Huawei nedir? Bu yazılımı buradan mı indirdi? Bilen yanıtlarsa sevinirim.
Telefonunuz nedir hocam?

Telefonunuzun markası Huawei ise normal. App Gallery Huawei'in kendi uygulama mağazası. Neredeyse her Huawei telefonla otomatik geliyor.
Telefonunuz nedir hocam?
Samsung diyorum zaten samsung internet tarayıcısında açıktı internette Appgallery huawei'nin aynı play store gibi bir mağaza olduğu söyleniyor telefonu formatlattıran kişi bilgisayar mühendisinin dosyaları saklamak istiyor musunuz yazılım kurayım mı sorusuna evet yanıtını verdiğini söylüyor hem tarayıcıda açık hemde bilindik uygulamalar falan ve oyun uygulamaları yüklü sanırım yazılımla geldi ama bu bana gereksiz geldi bilgisayar mühendisi ve bilgisayarcı olup birde 500 tl aldığı için güvenmem gerekiyor mu yüklediği yazılımı nasıl öğrenebilirim telefona format atıldı bu arada

Yahu telefonu formatlamak için neden saçma sapan yerlere götürüyorsunuz ki. Evde yapmak 10 dakikanızı bile sürmez.
yaklaşık 450-500 tl almışlar tüm işlemler için aklım almadı saçma sapan yerler dediniz bilgisayarcıya götürdüm işlemi yapanda bilgisayar mühendisiymiş zaten gittiğimiz yerde eskiden tanıdık falan çalışıyordu. Ben format atmayı bilmiyorum fark ettiyseniz sorunlu bir insanım zaten öğrenmek falan işime gelmiyor her şeyi eksiksiz tam yapmak istedik ha bu arada ben geçen gün çerez konusunu açan kişiyim panik yapmayın falan demiştiniz olayda şuydu google'den bir mail geldi ne olduğunu çözemedim tıkladığımı düşündüm phising sandım phising olayında da çerezlerin çalınması varmış sanırım bu yüzden herkes format at çözüm yolu bu diyincede format atması için götürdük sim kartımdaki rehberdeki galerideki dosyalarım duruyor sözde yazılım bu yüzden kurulmuş ama yazılımla trendyol braintest gibi uygulamalar gelmiş playstorede yüklü gözüküyor ama samsung appgallery huawei'den işlem yapılmış geçmişte bu gözüküyor diyorum ki yazılımı buradan indirmiş mi kurmuş mu artık ne ise bilmiyorum güvenilir mi bir şey yapmam gerekir mi gidip işlemi yapan kişiyle bizzat görüşüp soymam uygun mudur ne yapmam lazım?

Beğenmek yerine bir cevap yazsanızda içim rahat etse gerçekten psikolojik olarak paranoya gibi sorunlara sahibim özellikle donanımsal şeylere karşı ayrı bir paranoya oluyorum. Bu yazılım işi bile kafamda 100 bin tane senaryo kurmama olanak sağladı yani format atılıyor dosyaları saklamak için yazılım geliyor bu yazılımla trendyol o şu bu oyunlar falan yükleniyor ana sayfa destekten geldiği gibi değil şimdi bu durumda ben ne yapmalıyım yazılımı nasıl görüntüleyeceğim gidip adamla konuşayım mı bir yol gösterseniz

Yahu telefonu formatlamak için neden saçma sapan yerlere götürüyorsunuz ki. Evde yapmak 10 dakikanızı bile sürmez.
aktifsiniz bir yanıt verebilir misiniz rica etsem düşünmekten kafayı yemek üzereyim madem hakimsiniz o zaman giderin kuşkularımı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı