Telefona format atınca SIM kartı temizlenmedi

Yer
türkiye
Daha fazla  
Önceki konumda bahsettiğim sorundan dolayı (numaramdan hindistana mesaj atılıyordu) telefonuma stock ROM attım.
Sonra format attım.
SIM karttaki bilgiler gitmesi gerekirken silinmemiş hatta hafıza kartı da aynı kalmış.
SIM kartımı nasıl temizleyebilirim?

SIM kartı cep telefonunuzun SIM kart yuvasına takın. Arka kapağı sıkıca yerleştirin ve telefonu açın.

ADIM 2​

"Ayarlar" menüsüne erişin. Değişiklik için "Ekran", "Saat ve tarih", "Telefon", "Sıfırla" ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi seçenek görüntülenmelidir.

AŞAMA 3​

"Sıfırla" seçeneğine tıklayın. Sıfırlamak istediğiniz alanı seçmenizi isteyen bir seçenekler listesi görüntülenmelidir. Varsa gerekli alanları kontrol edin veya "Tümünü Sıfırla" yı tıklayın.

SIM kartı cep telefonunuzun SIM kart yuvasına takın. Arka kapağı sıkıca yerleştirin ve telefonu açın.

ADIM 2​

"Ayarlar" menüsüne erişin. Değişiklik için "Ekran", "Saat ve tarih", "Telefon", "Sıfırla" ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi seçenek görüntülenmelidir.

AŞAMA 3​

"Sıfırla" seçeneğine tıklayın. Sıfırlamak istediğiniz alanı seçmenizi isteyen bir seçenekler listesi görüntülenmelidir. Varsa gerekli alanları kontrol edin veya "Tümünü Sıfırla" yı tıklayın.
Telefonu sıfırlamasının hiç bir anlamı yok.
Siz en iyisi telefonunuzu verdiğiniz yerleri kontrol edin ve Internal Storage (Tüm belleği) yedek aldıktan sonra wipelemeyi deneyin. Belki /data gibi read-only ve rootsuz gizli klasörlerde barınan bir virüs vs. olabilir. Başka telefonda deneyin bence.

adım 2​

"Ayarlar" menüsüne erişin. Değişiklik için "ekran", "saat ve tarih", "telefon", "sıfırla" ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi seçenek görüntülenmelidir.

aşama 3​

"Sıfırla" seçeneğine tıklayın. Sıfırlamak istediğiniz alanı seçmenizi isteyen bir seçenekler listesi görüntülenmelidir. Varsa gerekli alanları kontrol edin veya "tümünü sıfırla" yı tıklayın.

Bunu yaptım.
Yaptıktan sonra stock recoveryde de format attım.

Telefonu sıfırlamasının hiçbir anlamı yok.
Siz en iyisi telefonunuzu verdiğiniz yerleri kontrol edin ve ınternal Storage (tüm belleği) yedek aldıktan sonra wipelemeyi deneyin. Belki /data gibi read-only ve rootsuz gizli klasörlerde barınan bir virüs vs. olabilir. Başka telefonda deneyin bence.

Elimde 2 tane tuşlu telefon var boşta.
Biri Nokia 1600 biri Samsung B310e (B310e ye 16 GB'ye kadar hafıza kartı takılabiliyor)
Onlarlada bir işlem yapabileceğimi sanmıyorum.
Şu an stock romdayım ve yanılmıyorsam Backup alınmıyor stok ROM'da.
SIM karttaki bilgiler derken tam olarak neden bahsediyorsunuz? Rehber mi?

Evet rehber (hatta içine kaydedilen ne varsa)
B310e ye SIM kartımı takıp format attım.
Hat gene formatlanmadı büyük ihtimalle hat ve numara değiştireceğim.
Yardımlarınız için sağ olun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı