Telefona giden interneti kısıtlama

Daha fazla  
ZyXEL VMG3313-B10A modemim var 2 kişi bağlanıyoruz ona giden internetin %30 kalanını da bana gelmesini istiyorum bunu gösterir misiniz? (QoS var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
O model modemi bilemiyorum fakat benimkinden örnek vererek gösterebilirim belki işinize yarar.
1.png

Buradan QoS ayarını etkinleştirim maksimum bant genişliklerini veriyorum ve kaydediyorum.
Ardından.

2.png

QoS ayarı altındaki ban genişliği kontrolü sekmesine geliyorum ve yeni ekle diyorum.

3.png

Daha sonra IP aralığına hangi iplerin hız kısıtlamasından etkilenmesini istiyorsanız o aralığı giriyorsunuz ben genelde localhost hariç 192.168.1.5 - 192.168.1.200 vb yapıyorum.
Daha sonra port aralığınada bütün portları kapsaması için 1-65535 yazıyorum alt kısımda da ne kadarlık bir gönderme ve indirme limiti belirleyeceğimi ayarlıyorum 1000 Kbps 1Mbps yapar buna göre ayarlıyorum ardından kaydediyorum ve modemi resetliyorum ayarlarım aktif oluyor.
Tabii ki sizin bu ayarlardan etkilenmemeniz için kullandığınız cihazla internete bağlanırken sabit bir IP alıp belirttiğiniz IP aralığı dışında bir IP seçmelisiniz aksi taktirde bu hız kısıtlamasından sizde etkilenirsiniz. Eksik veya hatalı anlattığım bir kısım varsa arkadaşlar düzeltirse sevinirim. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı