Telefona reset atmak hızlandırır mı?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Örneğin 3 yıllık Windows bilgisayarınızın yavaşladığını fark edersiniz, hiç olmadı bilgisayara format veya reset atarsınız ve bilgisyarınız ilk günkü gibi hızlı olur ya, bu telefonlar için de geçerli mi? Telefona reset atılır mı, atılırsa hızlanır mı?

Örneğin 3 yıllık Windows bilgisayarınızın yavaşladığını fark edersiniz, hiç olmadı bilgisayara format veya reset atarsınız ve bilgisyarınız ilk günkü gibi hızlı olur ya, bu telefonlar için de geçerli mi? Telefona reset atılır mı, atılırsa hızlanır mı?

Evet ayarlar kısmından sıfırla yapınca hızlanıyor. Bilgisayarda ki gibi fark oluyor.

Hatta işletim sistemini bile değiştirebilirsiniz. Custom ROM'larla.

Hayır. Ayarlar üzerinden sıfırlarsanız eğer aynı sistemin kişisel dosyalarını silersiniz.
Eğer geliştiricinin kurtarmaal dosyası ile recovery modundan format atarsanız performans artışı olur.
Format dosyası ile format atarsan daha iyi olur.

Evet geçerli, ben 4 yıldır kullandığım cihazıma veri yedekleme ve açıkçası üşenme sebebiyle format atmıyorum, fakat atmam gerektiğini hissettiriyor cihaz. Siz de yavaşlık farkediyorsanız temiz kurulum en iyisi olacaktır.

Hayır acayip yavaşlar sakın atma böyle iyi.

Geri
Yukarı