Telefona ROM atılır mı?

Bildiğim kadarıyla Xiaomi'de Bootloader kilidini izinsiz açınca brick oluyor. Yani Xiaomi'den Bootloader kilidi açma talebinde bulundunuz mu?

Çok şükür brick olmadı benim telefona. O yüzden o bilgileri teorik olarak biliyorum :D
Talepde falan bulunmadım öyle bir şey niye varki daha önceden attığımda olmamıştı brick sonradan 2 3 kez yaptım o zaman oldu.

Talepde falan bulunmadım öyle bir şey niye varki daha önceden attığımda olmamıştı brick sonradan 2 3 kez yaptım o zaman oldu.

Xiaomi'nin böyle bir olayı var içte. O izini almadan telefona ROM atarsanız brick olur. Em bu talebin olmasıyla Xiaomi'de telefona root atınca garanti bozulmuyor bildiğim kadarıyla.

Bahsettiğim şey tam olarak brick değil. Benim yaşadığım başka bir şey.

Telefonun logosunda takılmıyor mu?
Brick 2 türdür:
1. Hard brick. Yani direkt ekrana görüntü gelmemesi
2. Soft brick. Telefonun logo ekranında takılması.

Azerbaycanda oturuyorum nerden izin alabilirim ? Ben Brick olduktan sonra MiFlashTool ile Android 8.1 indiriyordum dosyası olduğu için.
Azerbaycanla alakası yok. Adımlar şöyle.

1. Cihazımızın Ayarlar > Telefon Hakkında kısmına girip MIUI sürümüne 8 kere basıyoruz, geliştirici seçenekleri açılacaktır.
  2. Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri kısmına girip “MI Kilit Açma/Durumu” seçeneğine giriyoruz.
  3. Bir uyarı çıkabilir, onaylıyoruz. Karşımıza “Hesap Ekle” butonu geliyor. Hesap ekle butonuna basıyoruz ve “Mi hesabı başarıyla eklendi” uyarısını gördüğümüzden emin oluyoruz. Eğer “Hesap eklenemedi” veya “Hata kodu -1” gibi hatalar alıyorsanız Mi hesabınıza giriş/çıkış yapıp tekrar deneyin.
  4. NOT: Hesap eklendikten sonra sonra telefonu sıfırlamayın, Mi hesabından çıkış yapmayın ve tekrar tekrar hesap ekle kısmına basmayın/girmeyin.
Kaynak: Xiaomi Bootloader Kilidi Açma | 2020 Rehberi - Tech in Deep

Geri
Yukarı