Telefona root atmak mantıklı mı?

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum yavaş olduğu için telefonuma root atıp uygulamalarla hızlandırmak istiyoruz. Sizce mantıklı mıdır? Bir de gereksiz uygulamalardan arındırılmış ROM atmak istiyorum. Ne kadar mantıklıdır ROM ve root atmak?
Telefonum Samsung Galaxy J7 Prime 2 (SM-G611F).

Son düzenleyen: Moderatör:
ROM ve root çok farkli işler, root yetkisine ihtiyaç duymuyorsan boşuna atma. Cihazın için güzel bir Custom ROM bulursan geçebilirsin asıl performans artışını o sağlar.

ROM ve root çok farkli işler, root yetkisine ihtiyaç duymuyorsan boşuna atma. Cihazın için güzel bir Custom ROM bulursan geçebilirsin asıl performans artışını o sağlar.

Root atıp uygulamalar ile RAM, işlemci hızını arttırıp hızlandırabiliriz diye sormak istedim ne kadar mantıklıdır diye.

Telefonum yavaş olduğu için telefonuma root atıp uygulamalarla hızlandırmak istiyoruz. Sizce mantıklı mıdır? Bir de gereksiz uygulamalardan arındırılmış ROM atmak istiyorum. Ne kadar mantıklıdır ROM ve root atmak?

Mantıklı, bilginiz var ise yapın hocam. Lineage veya PixelExperience kurabilirsiniz.

Telefon uzerinde pentesting araclari calistirmayacaksan, gereksiz bir sey.
Root ile uygulamalarin hizlanacagini sanmiyorum. Google servislerinden arindirilmis bir ROM kurarsan evet, cihaz daha hizli calisabilir.

Mantıklı, bilginiz var ise yapın hocam.

Butun uygulamalarin sandbox olmadan calismasi nasil mantikli olabilir?

Yanlış bilgi: Root atmak telefonu yavaşlatmaz.

Root atmak mantıklı degil, root daha da yavaşlatır. Garanti varsa o da biter. Arpan var diye elindeki bulgurdan olma.

Geçenlerde sık kullandığım borsa uygulaması yeni güncellemeyle rootlu cihazlarda açılmıyordu, her türlü yolu denememe rağmen rootu kaldıramadım. Temiz stock rom kurmam gerekti telefona sırf rootu kaldırabilmek için, root atmanı tavsiye etmiyorum.

Geçenlerde sık kullandığım borsa uygulaması yeni güncellemeyle rootlu cihazlarda açılmıyordu, her türlü yolu denememe rağmen rootu kaldıramadım. Temiz stock ROM kurmam gerekti telefona sırf rootu kaldırabilmek için, root atmanı tavsiye etmiyorum.

Bence çözümü varsa bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Mesela ROM attım diyelim, bir sorun oldu. Stock ROM atarak sorunu çözebiliyorsak bir sorun olmaz bana. göre yani ne sorun olursa olsun telefon çalışıyorsa sorun yoktur benim için.

Bence çözümü varsa bir sıkıntı olacağını sanmıyorum mesela ROM attım diyelim bir sorun oldu stock ROM atarak sorunu çözebiliyorsak bir sorun olmaz bana göre yani ne sorun olursa olsun telefon çalışıyorsa sorun yoktur benim için.
ROM ile root ayrı şeyler dostum, istediğin ROM'u kurabilirsin ama root kurunca kaldırması bazen uğraştırıyor.

Geri
Yukarı