Çözüldü Telefona Rootkit bulaşabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

311989

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, kısa tutacağım 2 sorum var. Telefona Rootkit bulaşabilir mi? Bulaşabilirse hangi program ile temizleriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mobil cihazlara da rootkit olarak adlandırdığımız zararlı türleri gizli bir şekilde girip, sizin çoğu şeyinize (kişisel bilgileriniz, kameranız veya bilgisayarınız ile senkronize ettiğiniz hesaplar) erişebilir. Bu zararlı türünden kurtulmak için Kaspersky Mobile Antivirus veya Bitdefender Mobile kullanabilirsiniz. Fakat çok gelişmiş rootkit türleri de bulunduğundan dolayı sizin de iyi bir önlem almanız gerekmektedir.
Mobil cihazlara da rootkit olarak adlandırdığımız zararlı türleri gizli bir şekilde girip, sizin çoğu şeyinize (kişisel bilgileriniz, kameranız veya bilgisayarınız ile senkronize ettiğiniz hesaplar) erişebilir. Bu zararlı türünden kurtulmak için Kaspersky Mobile Antivirus veya Bitdefender Mobile kullanabilirsiniz. Fakat çok gelişmiş rootkit türleri de bulunduğundan dolayı sizin de iyi bir önlem almanız gerekmektedir.

Çözüm
Kaspersky aslında bende yüklü ancak nereden rootkit taraması yapacağımı bilemiyorum. Telefonlardan sadece YouTube'da geziniyorum. Ara sıra film izlediğimde oluyor. Yani güvenilir sitelerde geziniyorum.

Kaspersky aslında bende yüklü ancak nereden rootkit taraması yapacağımı bilemiyorum.
Zararlı taraması yaptığınızda otomatik olarak bulabileceğini düşünüyorum.
Telefonlardan sadece YouTube'da geziniyorum. Ara sıra film izlediğimde oluyor. Yani güvenilir sitelerde geziniyorum.
Eğer güvenilir ve bilindik sitelerde geziniyorsanız, herhangi bir şekilde sorun etmenize gerek yoktur.

Evet, tam taramayı yaparak herhangi bir zararlı yazılım türünü bulabilir ve silebilirsiniz.
Çünkü her gün tam tarama yapıyor ve her gün girdiğim bütün siteleri kontrol ediyorum.
Girdiğiniz tüm siteleri kontrol etmeniz gayet güzel. Zaten Kaspersky Mobile'in içerisinde zararlı siteleri engelleyebilen bir özelliği olduğu için sizi uyaracaktır. Dediğim gibi düzenli olarak taramalar yapıyorsanız ve herhangi bir zararlı yazılım türünü bulamıyorsanız, sorun etmenize gerek kalmamaktadır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı