Telefona sızıldığı nasıl anlaşılır?

eslemtuna089

Picopat
Merhaba, birisinin Kali Linux ile telefonumuza sızdığını nasıl anlarız? Bunu anlamanın bir yolu var mıdır? Ya da genel olarak birisinin telefonumuza sızdığını nasıl anlarız?

Merhaba, birisinin Kali Linux ile telefonumuza sızdığını nasıl anlarız? Bunu anlamanın bir yolu var mıdır? Ya da genel olarak birisinin telefonumuza sızdığını nasıl anlarız?

Küçük boyutlu APK kurmuşsanız %99 girmiştir bunu denetlemek için uygulamalar sekmesine girip en küçük yer kullanan uygulamalara bakabilirsiniz ya da ismi mainactivity olan bir uygulama varsa net girmiştir.

Günümüz teknolojisinde eğer telefonun root yetkisine sahip değilse çok ileri düzey bir açık barındırmıyor android tabanlı sistemler, bu yüzden Kali ile bir kişi size eğer RAT attıysa bunu google play protect zaten yakalıyor. Fakat işin içinde şüphelendiğiniz kişi sizin telefonunuza gerçek hayatta erişebiliyorsa eliyle protecti kapatmış olabilir, google playden açıp 1 kez taratmanız yeterli aksi halde bu kadar ileri düzey birisinin sizle uğraşmasına anlam veremem.

Telefona sızmaktan kastınız nedir tam olarak? Telefon şifrenizi yazdığınızı görüp öğrenen birinin telefon yanınızda değilken telefonunuzu kurcalaması da sızmadır trojan benzeri bir virüs yoluyla başka bir ülkeden telefonunuzdaki verileri elde etmesi de sızmadır veya ı

Kali Linux ile sızma demiş büyük ihtimal RAT'tan bahsediyor.

hocam bilmediğiniz bir dosyayı indirdiyseniz yemişsinizdir. rat sadece apk dosyasıyla bulaşabilen birşey diye biliyorum telefonlarda

Telefona sızmaktan kastınız nedir tam olarak? Telefon şifrenizi yazdığınızı görüp öğrenen birinin Telefon yanınızda değilken telefonunuzu kurcalaması da sızmadır, Trojan benzeri bir virüs yoluyla başka bir ülkeden telefonunuzdaki verileri elde etmesi de sızmadır veya NSA' ın telefonunuzu yapan şirkete fiziksel veya sanal bir backdoor exploit' i entegre ettirmesi ve telefonunuza direkt erişmesi de sızmadır.

@thetis07 @Pascal @Efrect @coa3 çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Ayrıyeten bir şey daha sormak istiyorum izninizle bize bir ZIP dosyası atılsa icinde resim olan bu dosyada telefona sızmak, ya da takip etmek amaçlı herhangi bir şey bir dosya, bir yazılım vs olsaydı ZIP dosyasının içinde gözükürdü değil mi? ZIP dosyasının içindeki resimleri dışarı çıkartırken böyle takip amaçlı herhangi bir şey de kendi kendine aktif olup takip vs yapabilir mi yoksa benim kendim mi kurmam gerekiyor?

Birisi özellikle "kali linux" ile telefonuna sızmaz. O bir işletim sistemidir. Kali linux toollarıyla sana sosyal mühendislik yaparak. Ve sana bir şey indirterek bulaştırabilir ancak.

Yeni konular

Geri
Yukarı